Безпека, навіть в офісі, – найголовніше

Изображение-013

Першого листопада в Україні відзначатимуть День працівників соціальної сфери. З цієї нагоди минулого тижня у Новій Каховці, в залі засідань ПАТ «Фірма Херсоноблагробуд», відбувся «круглий стіл». Провідна тема обговорення була сформульована так: «Соціальний захист, збереження життя та здоров’я працівників — основна мета спільної роботи органів місцевого самоврядування, установ соціальної сфери та роботодавців».

Серед учасників — заступник міського голови В.Сироватка, генеральний директор «Херсоноблагробуду» А.Подофа, страхові експерти з охорони праці управління та відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (ФСНВ), представники соціальних партнерів, підприємств, служб охорони праці підприємств Нової Каховки та інші.

Розпочали з урочистостей. За постійну співпрацю з ФСНВ керівника підприємства «Херсоноблагробуд» Анатолія Подофу було нагороджено грамотою Управління фонду в Херсонській області. Також заступник начальника управління ФСНВ А. Радченко висловив подяку за підтримку міському голові Володимиру Коваленку, зокрема й за допомогу міській команді інвалідів праці «Сила духу», яка цього року виборола першість на обласній спартакіаді.

Изображение-016

В ході обговорення заступник міського голови Володимир Сироватка повідомив, що за поточний рік у місті трапилося два нещасних випадки на виробництві — в КП «НК Екосервіс» та на електромашзаводі. І ще один — на території Таврійської міської ради. При виконавчому комітеті створена спеціальна комісія (очолює В. Сироватка), і подібні випадки одразу розглядаються. За підсумками, члени комісії надають свої рекомендації і пропозиції. «Добре, що таких ситуацій мало, але погано, що, на жаль, вони трапляються. Благо, у нас в місті керівники розуміють свою відповідальність, — наголосив Володимир Миколайович. — Але наша держава, на жаль, чомусь питання охорони праці відставляє на другий план. Спеціалістів стає дедалі менше, що вже й говорити про віддалені райони. Якщо ми хочемо уникнути прикрих інцидентів, маємо працювати на випередження».

Інспектор держпраці Геннадій Хмельов висвітлив питання державної політики в сфері охорони праці, розповів про зміни в законодавстві, реорганізацію органів Держгірпромнагляду. Досвідом роботи поділилася начальник служби ОП фірми «Херсоноблагробуд» Людмила Нікіфорова. Вона зробила акцент на тому, що охорона праці — колективна робота, і відповідальність за ті чи інші питання має бути розподілена між всіма працівниками.

Як було неодноразово наголошено присутніми експертами, аварії та нещасні випадки найчастіше трапляються саме там, де не розроблений інструктаж, а працівники не ознайомлені з правилами техніки безпеки.

Изображение-007

— Цього року фонд виплатив понад 7 млн. грн. тим, хто постраждав на виробництві, — поінформував головний страховий експерт охорони праці міського відділення ФСНВ Володимир Овчінкін. — На обліку перебуває 497 осіб, які мають профзахворювання і отримали (раніше чи нещодавно) виробничі травми. Та крім матеріальної допомоги одним із головних завдань Фонду є залучення людей до нормального, активного життя, до участі у різноманітних спартакіадах, конкурсах тощо. Не менш важливим та пріоритетним напрямом нашої роботи є профілактика. Основні причини нещасних випадків поділяються на три групи: організаційні, психофізіологічні та технічні. І, як свідчить аналіз, 80% нещасть трапляється саме з організаційних причин: недостатній контроль за виробництвом, невиконання інструкцій з охорони праці і т.п. Велика відповідальність лягає на майстрів виробництва, які контролюють роботу підлеглих. В цьому плані ми недопрацьовуємо. Всім відомо, як буває зазвичай: пустили журнал по колу, розписалися та й по всьому. Але в подальшому це може призвести до вкрай тяжких наслідків.

В якості ілюстрації до тем, порушуваних під час «круглого столу», присутнім був продемонстрований відеоролик щодо правил техніки безпеки в офісі.