Бієнале-2019: така сумна і гарна осінь…

Вже вшосте на початку осені, напередодні Дня міста та Дня художника, який випадає на початок жовтня, картинна галерея ім.А.С.Гавдзинського збирає митців міста та своїх пошановувачів на відкритті виставки місцевих художників і майстрів декоративно-вжиткового мистецтва «Вересневе бієнале».

Восени добре не тільки підводити підсумки, а й складати плани на майбутнє, особливо творчим людям. Осінь – сама неперевершена художниця. Вона надихає митців до творчих експериментів, завжди зачаровує незбагненим різнобарв’ям кольорів і відтінків.

Цьогоріч у виставці беруть участь двадцять два художники і чотири майстра декоративно-вжиткового мистецтва. Представлені сімдесят п’ять творів – графіка, живопис, акварель і пейзажі, дніпровські плавні і полонини Карпат. Хто полюбляє натюрморти – є вибір чи то в графіці, чи то живописно-класичні. А ще багато портретів – на них впізнавані й невпізнанні люди.

Серед нових імен художників Сергій Панченко, Ірина Кудрицька і Вікторія Розенцвейг. Ми бачили їхні роботи. Сергій брав участь в творчих акціях, що проводила картинна галерея на свята, Ірина Кудрицька вперше представляла свою творчість у жіночій весняній виставці, твори Вікторії бачили на виставці «Шлях до мистецтва», вона випускниця міської Дитячої школи мистецтв, проте в бієнале вони вперше.

Серед майстрів декоративно-вжиткового мистецтва вперше представлені вишивки Оксани Привалової та Світлани Гудожникової. І кожного разу, як вперше, незбагненно гарні роботи з деревини Олександра Шайка та вишивки-картини Раїси Авдєєвої.

Цікаво! Приходьте! Знайомтесь самі і знайомте своїх нащадків з образотворчим мистецтвом рідного краю. Не будемо знати історії місця, де ми народилися, – не будемо знати історії взагалі… Виставка триватиме до кінця листопада.

Олена Михайленко, директор картинної галереї