Бійці АТО та волонтери Дніпропетровщини провели щедрувальний флешмоб

Національні віночки, щедрівки, танці та святкові смаколики. Волонтери та бійці АТО провели на вокзалі Дніпра незвичний флешмоб. Так привітали всіх гостей міста зі Щедрим вечором. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

«Все почалося з Різдвяного балу для бійців АТО та волонтерів, який організувала команда Валентина Резніченка. Близько 200 учасників проекту із задоволенням вчили віденський вальс, полонез, кружляли у танці. Після балу вирішили не зупинятися. Назвали себе «танцювальна сотня» та проводять різноманітні новорічні акції. У Щедрий вечір вирішили заспівати щедрівки всім гостям міста та бійцям АТО», – розповіла координатор центру допомоги бійцям АТО та їхнім рідним при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

adm.dp.gov.ua

На залізничному вокзалі Дніпра зібралось кілька десятків волонтерів та бійців АТО з дітьми.

Співали «Щедрик», «Добрий вечір тобі» та Гімн України.

«Хочеться нарешті відійти від радянських новорічних традицій: демонстрація, застілля перед телевізором. Потрібно відзначати свята з душею. Ми маємо відроджувати українські традиції та передавати їх нашим дітям, – розповідає волонтер Тетяна Запаря. – Для відродження традицій вирішили «танцювальною сотнею» провести своєрідний флешмоб до Щедрого вечора. У планах передати естафету до Луганської та Донецької областей. Наразі шукаю там активістів».

Кілька сотень патріотичних смаколиків для бійців АТО, гостей міста та учасників акції підготувала волонтерка Олена Габайдуліна. Дівчина переконана, такі акції необхідні. Вони підтримують українські традиції. «Символічно й те, що акція проходить на вокзалі в кімнаті відпочинку для бійців АТО. Військові, що приїхали до Дніпра, одразу відчувають, що тут на них чекають, тут їм раді», – розповідає Олена Габайдуліна

Акомпанував музикант Михайло Тонконогий. «Мої друзі запросили зіграти щедрівки. Не зміг відмовитися, тому я тут. Такі арт заходи дуже важливі. Маємо розвивати українську культуру та робити все для того, щоб українські пісні лунали якнайчастіше», – ділиться емоціями Михайло Тонконогий.

Разом з учасниками акції заспівали щедрівки бійці АТО та звичайні гості Дніпра. Олена Лагода разом з подругою їде відпочивати до Одеси. Доки очікувала на потяг стала глядачкою флешмобу. «Мені дуже сподобалося. Переконана, такі заходи потрібні. Вони впливають на духовний розвиток людей», – зазначила дівчина.

adm.dp.gov.ua

Денис Зяблов теж став випадковим глядачем флешмобу. За фахом хлопець музикант і хоч у виконанні знайшов кілька огріхів, та патріотична ідея йому дуже сподобалася. «Народні пісні – це культура нашої країни. Її потрібно розвивати. І таких заходів має бути побільше», – ділиться хлопець.

Святковий флешмоб тривав з півгодини. Після цього бажаючі продовжили підходити до фортепіано та співати українські пісні.