Благоустрій: на часі – газонокосіння міських територій

У березні цього року на території Новокаховської громади стартувала щорічна всеукраїнська акція «За чисте довкілля», яка триватиме до кінця квітня і має на меті приведення міських територій до належного санітарного стану та покращення довкілля.

В рамках цієї акції продовжуються роботи з благоустрою міста. Окрім прибирання територій, облаштування клумб, працівники комунальних підприємств розпочнуть косити першу весняну траву вздовж міських вулиць та тротуарів, на газонах парків, скверів та інших зелених зонах міста. Косіння трави є одним з елементів комплексної роботи з благоустрою, який необхідний для збереження охайного і впорядкованого зовнішнього вигляду міських вулиць. А ось належний стан прибудинкових та внутрішньоквартальних територій цілком залежить від співвласників багатоквартирних будинків та житлових кооперативів, як того вимагають «Правила благоустрою території міста Нова Каховка». Те ж саме з приводу стану прилеглих територій стосується і керівників підприємств, установ, закладів усіх форм власності, гаражних і садових кооперативів та ФОП.

Коли після перших весняних дощів швидко зростає трава, то відразу головним питанням стає приведення зелених газонів міських та прибудинкових територій до належного та охайного вигляду. Регулярне викошування – це не тільки питання естетики та красивого вигляду газонів, але й гарантія гарного рівномірного росту трави на протязі тривалого теплого періоду, особливо в жарких південних регіонах. Зістригати траву необхідно і для вегетативного розвитку рослин. Таким чином вони краще кущаться, їх кореневища розростаються і створюють щільний захисний шар поверхні ґрунту. Тому замість того, щоб нагадувати юридичним особам про відповідальність за порушення норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, невиконання яких, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.152), призведе до можливості накладення штрафу, хочеться звернутись до всіх мешканців громади з проханням турботливо ставитись до міської рослинності та своєчасно виконувати всі необхідні заходи по догляду (косіння, поливання газонів, квітників та зелених насаджень, знищення, в подальшому, бур’янів та карантинних рослин), щоб краса рідного міста та навколишнього світу стала невід’ємною частиною нашого буття.

Відділ комунального господарства