Благоустрій: озеленення – пріоритет для КП «НК Екосервіс»

Одним з основних видів діяльності комунального підприємства «НК Екосервіс», крім збирання та перевезення сміття, є проведення робіт зі створення, обслуговування та збереження зелених насаджень нашого міста.

У складі підприємства є спеціальний підрозділ – цех озеленення (начальник

С.Коваленко), до складу якого входить 22 працівники – озеленювачі, які займаються прополкою, очищенням газонів, збором сміття на них, підстриганням кущів й молодих дерев та поливом, робітники, що займаються покосом та спилюванням аварійних дерев, водії поливальних машин та автовишки, трактористи. Саме завдяки цим людям в місті покошена трава, підстрижені дерева, здійснюється прибирання територій після ураганів та злив, привабливо виглядають газони, висаджуються та доглядаються молоді дерева. Це дійсно велика та нелегка праця. Цілорічно працюють ці люди: навесні висаджують дерева та кущі, очищують газони від сміття, готують клумби; влітку, коли роботи найбільше – здійснюють покіс трави, прополюють та підтримують належний вигляд газонів й клумб, поливають дерева, кущі та квіти; восени – обрізають аварійні та сухі дерева, згрібають листя, готують земельні ділянки загального користування до зимового «відпочинку». Навіть взимку роботи немало – прибирання снігу, підрізка дерев, догляд за ніжними рослинами, що страждають від холоду.

Протягом червня нинішнього року цех озеленення виконав роботи:

– очищення газонів (у тому числі берегової зони та пляжу) – 4176 кв. м;

– вирізування сухого аварійного гілля на деревах – 80 об’єктів;

– омолодження дерев (на території Корсунського жіночого монастиря за заявкою) – 8 одиниць;

– розкряжування зламаних дерев – 19 куб. м;

– стрижка «живої» огорожі – 1896 м;

– підстригання молодих дерев (видалення секатором порослі) – 957 шт;

– підв’язування саджанців – 100 шт;

– збирання гілля після вітру та розкряжування – 8350 кв.м;

– викошування трави висотою більше 10 см – 268720 кв.м;

– прибирання скошеної трави з газонів – 843 сот.;

– очищення газонів від гілок, сміття, листя – 145,5 сот.;

– влаштування ямок для поливу – 782 шт;

– прополювання квітників від бур’янів – 65,766 сот.;

– поливання квітників – 65,64 сот.;

– звалювання дерев та порізка – 1,2 куб.м;

– обробка ґрунту (розрівнювання поверхні) – 123,4 кв.м;

– висаджування однолітніх рослин – 1740 шт.;

– розвезення квітів по місту – 40 м/г.

Робота дуже нелегка, але завдяки саме їй наше місто по праву вважається одним з найзеленіших в області та приємно доглянутим. Звичайно, не завжди все може бути зроблено вчасно та саме у такий спосіб, як хочеться деяким новокаховчанам, але працівники озеленення дійсно вкладають душу в свою працю, й рослини віддячують взаємністю. Прикладом злагодженої роботи озеленювачів є алея сакур, яку посадили недавно, але всі дерева прийнялись та деякі вже два роки поспіль радували нас квітами. Важко представити, що могло бути, якби вчасно не прибирали гілки та не підрізали аварійні дерева після негод, яких в цьому році вже було немало. Наше підприємство завжди прагне зробити Нову Каховку кращою.

Цех озеленення КП «НК Екосервіс»