Борги за комуналку зростають швидче, ніж навіть тарифи на неї

ЖКУ1Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у січні 2016р. порівняно з груднем 2015р. збільшилась на 22,9% і на кінець січня 2016р. становила 265,9 млн.грн, інформує головне управління статистики у Херсонській області.
Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 1,6 місяця. Ліквідовано заборгованість у Білозерському, Бериславському, Великоолександрівському, Верхньорогачицькому, Високопільському, Голопристанському, Каланчацькому, Каховському, Нововоронцовському, Скадовському, Чаплинському районах та м.Гола Пристань.
Значне зменшення заборгованості у січні 2016р. відбулося у Генічеському районі (на 25,2%). Темпи зростання заборгованості були найвищими у Цюрупинському, Нижньосірогозькому, Великолепетиському районах та містах Херсон та Нова Каховка (138,7 – 114%).
На апаратній нараді, що 2 березня відбулася у Новій Каховці, були наведені відомості щодо рівня оплати населенням міста за спожиті комунальні послуги. За газ по оперативним данним за січень сплатило тільки 60% абонентів. Не краще становище у розрахунках за електрику – 65%. Трохи краще ситуація з платежами у комунальних підприємств міста. КП «Міський водоканал» за лютий зібрало 93% нарахованих сум, КП «Житлово-комунальне управління» – 81%, КП “Новокаховський гуртожиток” – 83%. Не дотягує до повного збору і КП «Екосервіс», яке опікується вивезенням сміття – 93%. За словами керівників підприємств постачальників причинами такого рівня платежів поряд з фінансовою неспроможністю частини населення, є і несвоєчасне перерахування з державного бюджету нарахованих населенню субсидій.

Як повідомила начальник міського управління праці і соціального захисту наслення О.Стоянчук, на 1 березня кредиторська заборгованість по оплаті пільг та субсидій за 2015 рік та за січень-лютий 2016 року становила 33 млн. 655 тис. 865 грн. 1-2 березня було проведено перерахування 5 млн. 423 тис. 851 грн. Державі залишилось погасити ще 28 млн. 232 тис. 14 грн. В тому числі за минулий рік 175 тис. 584 грн. за придбання твердого палива та скарпелного газу, послуги зв’язку, пільгові перевезення.
Такий стан платежів ставить під загрозу функціонування підприємств-постачальників комунальних послуг, особливо комунальної власності і загрожує їх банкрутством.
На нараді перший заступник міського голови Л.Чурсинов доповів, що завдяки прийнятим заходам, Нова Каховка має всі шанси завершити опалювальний сезон без боргів за газ перед постачальними компаніями. Міський голова В.Коваленко підкреслив, що це буде уперше за всі роки незалежності. Це стало можливим завдяки децентралізації бюджетних відносин, що дало змогу місту маневрувати протягом року своїми коштами з метою концентрації їх на головних напрямках. «З початком наступного опалювального сезону у нам проблем з боргами не буде!» – з гордістю заявив мер.