Британська Рада підтримає вісім соціальних проектів Херсонщини

активні громадяни

У січні 2016 р. на території міста Нова Каховка пройшов тренінг-практикум від партнера Британської Ради в Україні – громадської організації «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» в рамках всеукраїнського Марафону «ACTIVE CITIZENS».

Протягом тренінгу активні та ініціативні громадяни Херсонської області (Херсон, Нова Каховка, Каховка, Берислав, Таврійськ, Каховський та Бериславський райони) отримали знання з підготовки та управління соціальними проектами, стратегічною метою яких є сталий розвиток громад. У результаті навчання було розроблено низку проектів соціальної дії, які були подані на розгляд Британської Ради і вісім із них навесні отримають фінансову підтримку.

Зокрема, це проект із створення «Центр громадських експертиз» у м. Херсон, що має на меті створення ефективного механізму контролю за владою з боку територіальної громади, запобігання корупції, створення нормативно-правової бази без корупціогенних чинників для ефективного розвитку малого та середнього бізнесу. Тематика другого проекту «Унікальні водоспади в степах Херсонщини» смт. Козацьке – відновлення автентичних водоспадів замку князя Трубецького, формування екологічного мислення та виховання у дітей Херсонщини дбайливого ставлення до природних ресурсів. Третій проект «Школа молодих журналістів», м. Нова Каховка: заходи проекту передбачають проведення навчання медіаграмотності для молоді, яка буде формувати незалежну, соціально відповідальну думку у ЗМІ та створювати якісне інформаційне поле. Головна мета четвертого проекту «Соціальний аутсорсінг» – мотивація громадян до освоєння актуальних, сучасних професій у мережі Інтернет та профорієнтація непрацевлаштованого населення без зміни місця проживання. Реалізація проекту позитивно вплине на вирішення проблеми безробіття в регіоні та забезпечить працевлаштування громадян, які не можуть знайти себе на ринку праці у невеликих містах і селах.

П’ятий проект ініціативної групи з м. Каховка «Казкова Січ  – лісова школа козацької демократії» направлений на розвиток у молоді знань та навичок, які б сприяли міжкультурному діалогу, виховання молодих патріотів України на засадах національної гідності, його буде реалізовано влітку 2016 року. Шостий проект  «Діти Каховщини» був розроблений для координації зусиль відповідних органів, служб та громадських організацій з питань профілактики правопорушень, злочинів, вчинених неповнолітніми, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей Каховського району. Проекти «Правова допомога — доступна всім» та «Земля – власність селян» розроблені каховчанами   і також получать фінансування від Британської Ради в Україні. В результаті виконання заходів обох проектів послуги з надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги у регіоні стануть доступнішими, а також буде надаватися допомога у оформленні документів на земельні наділи для жителів 19 територіальних громад Каховського району.

Загальна вартість проектів підтриманих Британською Радою складає майже 300 тис. грн., які завдяки активним громадянам перетворяться на потужні інструменти сталого розвитку Херсонщини. Ми сподіваємось на красиві «історії успіху» та натхнення для генерації нових ідей і розробки соціальних проектів.

Детальнішу інформацію про роботу програми «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні можна дізнатися, звернувшись до керівника партнерської організації «Агенція регіонального розвитку ТОТГ» Павла Ярмія (050) 318-16-81 або до тренерів програми: Вікторія Кулакова (095) 946-01-58, Олексій Чірков (050) 494-20-05.

Слідкуйте за анонсами у групі: https://www.facebook.com/ACTavria

Найближчі тренінги «Активні громадяни» будуть проходити 5-6 березня – м. Каховка та 19-20 березня – м. Берислав. Посилання для реєстрації http://goo.gl/forms/7fyTAHd8o7