Будівельники Нової Каховки під контролем громадськості

kaska1На виконання Постанови КМУ від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» та розпорядження міського голови від 15 січня 2014 року №15-р «Про координацію діяльності структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету щодо консультацій з громадськістю» 11 березня 2015 року відбулося чергове засідання президії громадської ради.

Одним з питань, які розглядалися президією, був звіт відділу капітального будівництва про хід виконання будівельно-монтажних робіт на об’єктах соціальної сфери у 2014 році та план проведення робіт у 2015 році.

Заслухавши інформацію начальника відділу капітального будівництва Світлани Гончаренко  щодо освоєння коштів бюджету розвитку у   2014 році,  громадська рада відзначила цілеспрямовану системну роботу відділу по виконанню повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування у сфері капітального будівництва, житлової політики, капітального ремонту та реконструкції  об’єктів житлово-цивільного, комунального та інженерного призначення,   координації будівельної діяльності підприємств-забудовників усіх форм власності на території міста.

Відділом проводиться постійний облік та аналіз використання коштів бюджету розвитку, контролюється ефективність їх використання, інших цільових програм, заходи яких фінансуються за рахунок коштів  бюджету розвитку міста.

Минулий рік для будівельної галузі був непростим: затримувалися розрахунки за виконані обсяги робіт органами державної казначейської служби, змінювалися «правила гри з боку держави», збільшився  обсяг дозвільних документів, що негативно впливало на процес виконання робіт. Та   заплановані завдання, в основному,  виконані.

Установи бюджетної сфери стабільно працюють. Протягом року приходилося вирішувати багато негайних питань, усувати аварійні ситуації, та все – в минулому. Замовниками проаналізовано здобутки та недоліки і вже заплановані та розпочаті  роботи поточного року.

Рік що наступив, буде складним. З прийняттям Державного бюджету повністю змінена база наповнення  та обсяги коштів бюджету розвитку, і вони значно менші, ніж у попередні роки. Але життя продовжується, і будівельні організації міста розпочали виконувати свої обов’язки.

Після обговорення Президія громадської ради рекомендувала посилити відповідальність  власників установ за збереження будівель та споруд власними силами. З метою отримання коштів міжнародних грантів КП «Агенція регіонального розвитку» необхідно посилити роботу щодо їх залучення в економіку міста.