Будьте уважними до дитини

ditu

Як часто ми чуємо: «Всі діти різні і мають особливості у своєму розвитку, почекайте трохи і він буде тішити вас своїми талантами та успіхами»!

Але виникає питання: як довго і чи є потрібно чекати взагалі? Адже материнське серце відчуває, коли щось іде не так: малюк відрізняється від інших дітей, трохи не так реагує і не так сприймає, відстає в розвитку, що проявляється в невмінні говорити і вести себе так, як це характерно для його віку. І в цьому випадку рада «почекати» може зіграти фатальну роль у вашому житті і в житті вашої дитини.

Трапляється так, що лише з 5-6 років батьки починають помічати, що дитина стала відставати в розвитку в порівнянні з однолітками, або навіть із самим собою якийсь час назад. Важливо не упустити цей момент і якомога раніше звернутися до фахівців для діагностики і якнайшвидшого втручання. Раннє виявлення проблеми необхідно, аби не допустити, щоб зміни в психіці дитини не переросли у невиліковну стадію.

Наявність ранньої комплексної допомоги дозволяє ефективно компенсувати відхилення в психічному розвитку малюка (в результаті корекції в ранньому дитячому віці до 2 років, 30% дітей після 6 місяців досягають показової норми, у 90% дошкільнят спостерігається стійкий позитивний ефект) і скоротить частку тих, хто після досягнення шкільного віку буде мати потребу в спеціальній освіті в умовах спецустанов.

Якщо у вашої дитини проблеми в розвитку, ослаблена пам’ять, увага, процеси мислення, поспішіть до фахівців, які можуть допомогти.

Психолого-медико-педагогічна консультація (ПМПК) консультує і направляє до установ, де зможуть надати допомогу.

Звертайтесь за адресою: вул.Історична (Леніна), 5, відділ освіти, каб. №8, тел.: 4-22-04, 050-221-57-65.

О.Журавльова, завідувач психолого-медико-педагогічної консультації