Булінг у школі. Причини та шляхи подолання

У школі № 7 (директор Лілія Грішагіна) відбувся тренінг для учнів сьомих класів, на якому діти  розібрали таке «нове» поняття як «булінг».

Булінг походить від англійського слова «bully», що означає «насильник», «хуліган», «забіяка», «залякування». Цей термін характеризує вид психологічного терору, цькування однієї людини іншою, побиття, застосування менш радикальних методів порушення психо-емоційної стійкості (пліток, приколів, насмішок, бойкоту, рекету, дражнилок, образливих жартів, обзываний). Останні отримали назву мобінг.

Сьогодні діти особливо жорстокі. Причин агресивного переслідування безліч: виховання або його відсутність, спадковість, прагнення проявити своє «Я» і характеру, перегляд жорстоких кінофільмів, передач, мультфільмів.

За статистикою, 44 % школярів у віці від 7 до 15 років стають булінг-агресивними. Приблизно половина робить це свідомо і багаторазово.

Завдяки практичним вправам діти під час  тренінгу розглянули різні ситуації, «як протистояти боулінгу», «до кого звертатись в разі необхідності», «як допомогти» та інші.

Байдужість дитини до однолітка, який піддається булінгу –  перша ознака його неповноцінного розвитку. У майбутньому це може призвести до психічних розладів.

Батьки зобов’язані звертати увагу на таку лінію поведінки, намагаючись викликати у дитини почуття справедливості, вміння аналізувати, активні дії (надати допомогу тому, хто потрапив у біду). Не допустити поширення цього явища  повинні і педагоги. Найчастіше вони ігнорують булінг-ситуації, що свідчить про непрофесіоналізм, некомпетентність.

Тетяна Лемешева, психолог школи №7