Бути чи не бути?

цмл-терапия17 лютого у великій залі виконкому під головуванням секретаря міської ради Олександра  Лук’яненка відбулись громадські слухання щодо вирішення шляхів подальшого використання будівлі колишнього терапевтичного відділення ЦМЛ, що розташована по вул.К.Маркса, 33-г.

Для участі у слуханнях зібралося не більше сорока громадян. Також були присутні представники громадських організацій, що входять до складу громадської ради при виконавчому комітеті, декілька депутатів міської ради та їх помічники. Крім того, в слуханнях взяли участь фахівці апарату виконкому, головні лікарі комунальних медичних закладів, журналісти міських засобів масової інформації.

Відкриваючи слухання, секретар міської ради О.Лук’яненко наголосив на важливості розгляду цього питання з залученням широких кіл громадськості, необхідності його  обговорення і прийняття консолідованого рішення, яке задовольнить більшість мешканців міста.

Головний спеціаліст відділу земельних відносин та комунальної власності виконкому О.Сухарев і головний лікар комунального закладу “ЦМЛ міста Нова Каховка” І.Гайдаманчук надали інформацію про причини невикористання будівлі, її технічний стан, про заходи, які були вжиті протягом 2006-2013 років щодо пошуку інвесторів, потенційних орендарів будівлі. Головний архітектор міста М.Плюйко довів до присутніх той факт, що будівля колишньої терапії згідно затвердженого у минулому році генплану міста, входить до переліку будівель на території ЦМЛ, яка увійшла в охоронюваний історичний ареал міста, і не підлягає зносу. О.Сухарев, І.Гайдаманчук відповіли на запитання присутніх, які, в основному, торкалися бездіяльності колишнього керівництва лікарні, що привело будівлю до такого стану.

Після цього перейшли до обговорення питання. Спочатку виступаючі поскаржилися на те, що громадськість була недостатньо проінформована про сам факт проведення слухань. Звучали пропозиції щодо проведення опитування громадян, а вже потім винесення їх підсумків на громадські слухання. Також була висловлена пропозиція проведення слухань у вихідний день та й ще у вечірній час. Майже всі виступаючі висловлювали побажання зберегти об’єкт в комунальній власності для подальшого використання за медичним профілем, пропонували його реконструкцію або капітальний ремонт за кошти міського бюджету або інвестора, пошук якого треба продовжувати, з можливим наданням йому пільг на певний період.

Дехто пропонував створити на базі цього корпусу на першому поверсі клінічну лабораторію, а на другому філію дитячого відділення. Також звучали пропозиції щодо можливого розміщення у відновленій будівлі окремих відділень і кабінетів спеціалістів ЦМЛ, геронтологічного відділення, хоспісу або пансіонату для літніх людей.

Ці пропозиції спробували прокоментувати головний лікар Центру ПМСД З.Зінченко і начальник відділу капітального будівництва виконкому С.Гончаренко. Але їх слова про непотрібність для медиків таких нововведень та значної вартості робіт з капітального ремонту будівлі тими присутніми, хто надавав ці пропозиції, враховані не були.

Підсумовуючі обговорення і враховуючі надані пропозиції, О.Лук’яненко запропонував провести повторне слухання у вихідний день 26 березня 2016 року о 16.00 у великій залі виконкому. До цього часу представники громадськості, які висловили бажання, проведуть додаткове опитування городян з цього питання. Спеціалістами відповідних відділів, управлінь виконкому, медичних закладів до цього часу буде підготовлено та опубліковано більш детальна інформація щодо вартості робіт з капітального ремонту будівлі, перспективи реформування комунальних закладів Центральна міська лікарня та Центр первинної медико-санітарної допомоги та їх потреби у площинах та ліжках.

Про це все детально буде розповідати наша газета. Також висловлюємо надію, що і інші міські газети замість того, щоб звинувачувати владу у намірах «продати або зруйнувати» будівлю бувшого терапевтичного відділення, теж приєднаються до інформування читачів щодо підготовки до проведення наступного етапу громадських слухань.

Віктор Васильєв