Бюджет багатішає – місто гарнішає

ГуртовойМало хто добре поінформований про повноваження міської влади та її відносини з державою, особливо у фінансовій сфері. Усі роки незалежності України місцеве самоврядування мало більше обов’язків, ніж повноважень. Практично всі кошти рухаються спочатку вгору, а потім через непросту бюрократичну систему повільно спускаються вниз. Але пересічним громадянам інколи і на думку не спадає цей складний механізм управління містом і, насамперед, використанням коштів, які воно заробляє.
Вперше в цьому році міська влада отримала можливість заробити більше коштів до міського бюджету та направити їх на потреби громади. Маючи сформовану більшість у депутатському корпусі, міський голова В. Коваленко за підтримки депутатів вніс на сесію цей доробок і спрямував всі кошти на соціальні програми. Значна сума пішла на благоустрій міста. По-перше – на ремонт доріг, тротуарів, внутрішньоквартальних проїздів. І не дивно, що більшість новокаховчан приємно вражені зростаючими темпами благоустрою та висловлюють щиру підтримку діям влади.
Наші працівники, які ремонтували проспект Дніпровський, тротуари по вул. Дзержинського, Горького, на набережній, територію біля магазину «Новосел», були приємно схвильовані подяками мешканців як міській владі, так і їм особисто за працю. І це лише перші паростки розширення повноважень місцевих рад на користь громадян. Приємно і те, що ніякі політичні партії не піаряться, нібито це їх здобутки. Хоча вибори ще попереду, і невдовзі ми їх ще почуємо.
Та мій багаторічний досвід говорить про те, що тільки стабільність в суспільстві, в громаді, в товаристві дає блага усім її членам і можливість ефективного управління містом. І, здається, громада Нової Каховки пройшла гідно цей шлях і впевнено прямує до розширення місцевого самоврядування. Коли мені задають питання як громадянину, депутату міської ради: «За кого будете голосувати?», відповідаю: «За стабільність, спокій у суспільстві і процвітання рідного міста».

А. Гуртовий, депутат міської ради