Бюджет області перевиконано

Постійна комісія Херсонської обласної ради з питань бюджету та фінансів у ході засідання розглянула понад 50-т питань, повідомляє прес-служба облради.

Голова комісії Павло Філіпчук повідомив: “Основними питаннями, як завжди, стали внесення змін до бюджету області, програми соціально-економічного розвитку, листи та звернення депутатів, громадських організацій щодо фінансування, а також комунальних закладів обласної ради щодо капітальних видатків.

Більшість пропозицій, що виносилися на розгляд комісії, були підтримані, адже мають повний пакет документів, необхідні висновки, рекомендації профільних комісій і управління розвитку об’єктів комунальної власності. Таким чином, близько 10-ти комунальним закладам обласної ради було виділено кошти на видатки у розмірі понад 15 млн грн.

Також одним із основних питань став перерозподіл коштів. Адже критичним є фінансування заробітної плати в закладах професійно-технічної освіти і екстреної медицини. Тобто був проведений певний перерозподіл коштів для того, аби в цих закладах працівники могли отримати заробітну плату у вересні, а в жовтні, при розгляді перевиконання обласного бюджету, ми мали змогу забезпечити фінансування до кінця року. Оскільки на цю сесію обласна державна адміністрація не подає нам розподіл перевиконання бюджету, який на сьогодні складає більше 10 млн грн., але у зв’язку з тим, що перевиконання не досягло рівня 105%, то ми не маємо права його перерозподіляти. Тому всі звернення, які сьогодні були підтримані, зможуть отримати реальне фінансування і бути профінансованими тільки після наступної сесії, яка планується на жовтень. А зараз ці рішення вважаються пропозиціями для адміністрації, яка буде наступного місяця формувати проект змін до бюджету, виходячи з тих цифр, які вони отримують по перевиконанню за 8-9 місяців.

Загалом сьогодні, якщо враховувати весь перерозподіл коштів і додаткові виділення коштів, то депутати в загальній сумі підтримали близько 30 млн грн. додаткових асигнувань по зверненням комунальних установ, громадських організацій, наших департаментів і управлінь. Але ще раз звертаю увагу: реальне фінансування відбудеться після розподілу перевиконання бюджету, а станеться це не раніше жовтня”.