Чекаєте на перевірки? … Готуйтесь заздалегідь

Прокопенко-1З метою оновлення дислокації підприємств торгівлі, послуг, громадського харчування та прискорення процедури розгляду скарг споживачів, інспекція продовжує обстеження торговельної мережі на всій території міста. Визначається основна інформація: данні про особу, що здійснює діяльність, наявність дозвільних документів, дотримання «Порядку провадження торгової діяльності та правила торговельного обслуговування населення» затверджений постановою КМУ за № 833 від 15.06.2006.

Протягом місяця обстежено 45 об’єктів господарювання і в кожному є порушення вимог законодавства. Виявлені випадки продажу товарів,  що не  мають  відповідного маркування,  етикетування,  не мають належного товарного вигляду. Допускаються випадки наявності у продажу товарів з вичерпаним терміном реалізації, продукції на яку  строк  придатності  не  зазначено або зазначено з порушенням вимог  нормативних  документів, а також  тих, що засвідчують  якість та безпеку.

У більшості випадках підприємці зовсім ігнорують державну мову при оформленні вивісок, «Куточка споживача», цінників тощо; при реалізації продуктів харчування не додержується товарне сусідство ( молочна продукція, ковбасні вироби, риба, овочі); ваговимірювальні прилади встановлені не обачно для споживача, не тавровані; виявлено і  інші порушення. Майже у всіх відсутня інформація про належність торгової точки, «Куточок покупця» не містить достатньо інформації, а в деяких взагалі відсутній, цінники на продукцію не містять достовірну інформацію або взагалі не встановлені та ще багато запитань у інспекції до організаторів торгівлі по дотриманню правил торгівлі, наданню послуг. Всі ці порушення необхідно виправляти не чекаючи перевірок, а вчасно отримати консультацію в інспекції та навести порядок в своїх закладах.

 

 А.М.Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів