Через низькі скиди води через греблю Каховської ГЕС знову загинула риба

ryba

22 вересня о 8-00 годині ранку державними інспекторами Херсонрибоохорони встановлені факти загибелі бичка по узбережжю Дніпровсько-Бузького лиману, місцями, на протязі 8 км від с. Станіслав вниз за течією до с. Олександрівка. Загальна кількість загиблих бичків склала близько 1768 тис. штук, розміром від 5 до 10 см.

Про це повідомляють у прес-службі Херсонрибоохорони.

Під час загибелі бичка на даній акваторії Дніпровсько-Бузького лиману спостерігалася біла пляма, відчувався специфічний запах сірководню, температура води складала 21о С.

Херсонрибоохорона у своїй попередній інформації від 30 серпня 2015 року вже повідомляла про масові заморні явища, яки спостерігалися на акваторії Дніпровсько-Бузького лиману у серпні місяці (п’ятий факт загибелі водних біоресурсів у даному районі за серпень-вересень 2015 року). Загальна кількість водних біоресурсів, яка загинула на даній акваторії у 2015 році складає більш 2 млн. 360 тис. штук.

Посилення негативного впливу, яке відбулося за рахунок низьких скидів води через греблю Каховської ГЕС у Дніпровсько-Бузьку естуарну систему(середні скиди за останні п’ять днів складають 314 м3/с), призвело до підвищення солоності води на глибинних ділянках, виходу сірководню та розвитку синьо-зелених водоростей в поверхневому шарі води.

Херсонрибоохорона наполягала на заходах щодо стабілізації даної ситуації за рахунок збільшення скидів води через греблю Каховської ГЕС на рівні не нижче 1000 м3/с, але маловодність поточного року не дозволило цього зробити.