Черга у дитячий садок. Ситуацію коментує начальник міськвідділу освіти Нової Каховки

Черга у дитячий садочок – все ще проблема? Цим питанням найперше цікавляться батьки, для яких влаштувати дитину у садочок є життєво необхідною потребою. На жаль, якщо переглянути дані в цілому по країні кількарічної давнини і порівняти їх з нинішніми, то  змінилося мало що.

Яка ж ситуація у Новій Каховці? Чи існує черга до садочків, скільки дітей охоплено позашкільною освітою, чи створюються нові місця?

Начальник відділу освіти Новокаховської міської ради Оксана Якубова повідомила, що показники охоплення дошкільною освітою залишились в цьому році сталими. Кількість дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади, від 1 до 6(7) років становить  83 % охоплення дітей  дошкільною освітою  (2017р. – 83%), з них: по місту – 84%, у сільській місцевості -41%.  Кількість дітей від 1 до 6(7) років , охоплених всіма формами  дошкільної освіти  – 3010, що становить 86 % ( функціонує  підготовча група при  Корсунському ЗЗСО, яку  відвідують 14 вихованців, здійснюється  соціально-педагогічний патронат  дітей  /охоплено 20 дітей/, набагато збільшилась кількість малюків, що відвідують приватні Центри розвитку дитини – 116 ( у 2017р. – 67; у 2016р. – 9). Охоплення дітей 5-річного віку – 100% і залишається кращим в Херсонській області.

Нагадаємо, у  2017-2018 навчальному році  на території Нової Каховки та прилеглих населених пунктах мережа  закладів дошкільної освіти включає  21 садок, в яких працює 134 групи ( в 2017 р.- 133 групи)  з наповненістю  2 860 дітей. Кількість  груп збільшилась за рахунок відкриття ще однієї групи в  яслах-садку «Барвінок»  у селі Обривка Райської сільської ради.

Загальна черга до закладів складає  448 дітей віком від  1 до 6 років, з них  тільки 87- діти віком  3-х років і старші, які потребують першочергового охоплення дошкільною освітою. Всі інші будуть влаштовані  в заклади дошкільної освіти поступово, починаючи з наступного навчального року.

Як повідомила спеціаліст відділу освіти Марина Скрипнікова,    реєстрацію дітей у черзі до садочка батьки  можуть здійснити самостійно, але з  підтвердженням цієї процедури та наданням ксерокопії свідоцтва про народження до відділу освіти. Програмою «Курс: Дошкілля» передбачений поступовий перехід на повну самостійну  реєстрацію батьками  дітей  в  електронній черзі.

Для самостійної реєстрації батькам необхідно:

  1. Ввести в пошуковий рядок: Реєстрація для батьків – Електронна реєстрація в заклади …;
  2. Зайти на сайт:  https://reg.isuo.org/signup;
  3. Перед початком роботи ознайомтись з інструкцією по електронній реєстрації для батьків (яка міститься на нижній частині сторінки й виділена червоним кольором);
  4. Ввести необхідну покрокову інформацію щодо реєстрації дитини в закладі.

Для зручності батьків, впродовж року у відділі освіти приймаються заяви від батьків для реєстрації дітей з річного віку  у чергу до дошкільного закладу. Основним документом залишається ксерокопія свідоцтва про народження, яку необхідно додати до заяви. Програма розвитку освітньої  галузі міста, яка була прийнята на 44 сесії міської ради 08.02.2018р. № 1174  містить певні завдання розвитку мережі дошкільної освіти, до яких входить відкриття нових спеціалізованих груп, що надасть можливість охопити дошкільною освітою більшу кількість дітей, в тому числі дітей з особливостями психофізичного розвитку.