«Червона» зона: поліція контролює дотримання карантину

Шановні громадяни! Незважаючи на вжиті заходи з боку держави, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, кількість захворювань на COVID-19 зростає. Це сталося внаслідок недодержання суб’єктами господарювання карантинних вимог – не забезпечили особовий склад засобами індивідуального захисту, не сприяли вакцинації співробітників.

У зв’язку з цим за період «червоної зони» поліцейськими Каховського РВП складено 92 адміністративні матеріали за ігнорування карантинних обмежень, з яких 3 протоколи за ч.1 ст.44-3 КУпАП, що передбачає мінімальний штраф у 17 тисяч гривень. Також за категоричну відмову одягати захисні маски в громадських місцях, будівлях та транспорті поліцейські винесли громадянам 89 адміністративних постанов, за якими на правопорушників накладено штрафи у розмірі від 170 до 255 гривень.

Нагадаємо, що з 15 жовтня поточного року Херсонщина перейшла до «червоної» зони епідемічної небезпеки. З цього приводу поліція посилила контроль за дотриманням протиепідемічних обмежувальних заходів.

Поліцейські разом з представниками держпродспоживслужби та органів місцевого самоврядування перевіряють дотримання карантинних норм у громадських закладах, транспорті, а також проводять роз’яснювальну роботу з громадянами щодо необхідності дотримання карантинних заходів.

Наразі обслуговування громадян у торгівельно-розважальних центрах, закладах громадського харчування, закладах промислової торгівлі та побутового обслуговування, спортзалах дозволяється лише за наявності «зеленого» COVID-сертифікату або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більше як за 72 години до здійснення заходу. У разі виявлення поліцейськими в цих закладах невакцинованих громадян відповідальність буде нести працівник, який дозволив потрапити відвідувачу в приміщення.

Також поліція закликає громадян не використовувати несправжні COVID – сертифікати.

У зв’язку зі зростанням кількості захворюваності на території обслуговування органи поліції змушені збільшити кількість ковід-патрулів та жорсткіше реагувати на порушення карантинних обмежень.

Пам’ятайте! Здоров’я всіх залежить від дисциплінованості і правосвідомості кожного! Неухильно дотримуйтеся всіх карантинних обмежень, соціальної дистанції, користуйтеся засобами індивідуального захисту, уникайте місць скупчення людей. Будьте відповідальними та свідомими у своїх діях. Бережіть себе та близьких!