«Червоний Хрест». Перезавантаження

Останнім часом стовно діяльності Новокаховської міської організації Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) ходили, без перебільшень, легенди. Постійна зміна керівників, незрозумілі колізії і чутки, переказувати які не будемо. Як наслідок – зупинка роботи і відсутність належної допомоги незахищеним верствам населення. Та світло в кінці тунелю все ж з’явилося.

Минулого тижня у великій залі засідань виконкому відбулась установча конференція, в ході якої створено нову організацію ТЧХУ, обрано правління та керівника. 31Очолила організацію вихователь за освітою Таїсія Марченко. До складу правління увійшло 15 осіб, серед яких радник міського голови Руслан Агаєв, начальник відділу освіти Оксана Якубова, начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Наталія Таран, голова громадської ради Лариса Житченко, керівник хореографічного колективу МПК «Сонечко» Алла Мельниченко та інші. Адреса організації залишається колишньою: вул.М.Букіна, 68.

– Ситуація, яка склалася з Червоним Хрестом у нашому місті, була досить неоднозначною. Чому? У Новій Каховці кілька років назад, з явним порушенням законодавства, була створена така, яка не підпорядковувалась жодній структурі, – зазначив у розмові з «НК онлайн» голова Херсонської обласної організації ТЧХУ Андрій Пасіка. – Але не будемо чіпати справи минулих днів. Важливо те, що сьогодні спільними зусиллями нам вдалося виправити ситуацію і привести роботу у відповідність із законодавчими нормами. На сьогодні стара організація ліквідується. Ця процедура – доволі затяжний процес. А в місті фактично відсутній рух волонтерів ЧХ, люди не отримують необхідну допомогу. Саме тому було вирішено зареєструвати нову організацію, яка у своїй діяльності керуватиметься Законом «Про Товариство Червоного Хреста України», Положенням про обласну організацію і, відповідно, міську.

На жаль, ще є невирішені проблеми, які стосуються усіх підрозділів ТЧХУ. Це робота патронажної служби. Заробітна плата медсестри фінансувалась з державного бюджету. Але, на жаль, держава від цього відмовилась. Нині в Херсонській області під скорочення підпадають 74 патронажні сестри, 2 з яких – працівники новокаховської організації. Ми звернулися з письмовими зверненнями до керівників райадміністрацій з проханням зберегти хоча б одну-дві ставки й профінансувати їх з місцевих бюджетів. При тому, що для повноцінної роботи міській організації потрібно 4-5 патронажних сестер. Ще один варіант порятунку – допомога іноземних партнерів. Наприклад, патронажна служба білоруського Червоного Хреста сьогодні фінансується італійською організацією.

В обласній спілці ЧХ сьогодні працює 4 міжнародні проекти. Два з них стосуються надання допомоги людям, які проходять амбулаторний етап лікування туберкульозу. Інші два пов’язані з допомогою вимушеним переселенцям зі сходу. Один з останніх – забезпечення осіб пільгових категорій переселенців продуктовими ваучерами, 480 таку допомогу вже отримали. Нині перелік пільгових категорій розширений – на допомогу можуть розраховувати студенти з малозабезпечених родин, які переїхали з Донеччини та Луганщини. У Новій Каховці знають про роботу цього проекту, тож деякі переселенці, які проживають на території міста, також отримали допомогу.

З добрим настроєм до роботи береться новий керівник Таїсія Марченко. «Перше, з чого розпочнеться робота, – це повернення довіри громадян до нашої організації, створення потужного волонтерського руху, надання якісних послуг населенню», – підсумувала Таїсія Миколаївна.2