Чи буде в Новій Каховці сміттєпереробний завод?

Три іноземні компанії, які хочуть побудувати на Херсонщині сміттєпереробні заводи,  мають у січні-лютому  представити  ТЕО (техніко-економічне обґрунтування). Про це в ефірі «Скіфії» розповів голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК.

«Сміттєпереробний завод – це не обіцянка, це те, за що ми взялись і, я думаю, що ми  дійдемо до кінця», – запевнив Гордєєв. «На сьогодні є три  іноземні компанії, які мають бажання у нас розмістити такий завод. Вони готують зараз ТЕО і я думаю, що десь до кінця січня, максимум, десь лютий, ці ТЕО нам представлять. ТЕО – це вже кошторисна вартість,вона вартує якихось коштів  і для мене це вже є гарним сигналом, що ці компанії щось вкладають в цю ідею по сміттєпереробці . Це три місця – Зеленівка (старе наше звалище), Олешки або Нова Каховка. Усе  залежить від технології – це три різні технології», – відзначив Гордєєв.

Раніше, нагадаємо, голова ОДА пояснював, що обиратиметься один з цих проектів. Голова ОДА підкреслив в ефірі «Скіфії», що влада  сприяє реалізації цього проекту.

«Повірте, ми «танцюємо», перед ними,  як то кажуть «з бубнами», тому що ми їздили в Китай, в інші країни, ми дивилися ці технології, щупали їх, бачили. Тому ми за те, щоб цей діалог продовжувався продуктивно», – відзначив голова ОДА.

Він також повідомив, що це питання стоїть на контролі і в Уряді, тому що йде супроводження однієї з компаній (китайської) в межах угоди урядів України та Китаю.

Мова не йде про бюджетні кошти.  «Це 100% інвесторські кошти, ми тільки можемо їм створити умови, щоб вони тут працювали… Скажу відверто, є дуже багато маленьких ділків, які хочуть від цього десь там «прикурювати». Ми цього не може дозволити навіть теоретично», – каже Гордєєв.

Наша довідка:

В новой Каховке появится мусороперерабатывающий заводУ Новій Каховці міська влада з 2012 року співпрацює з КТ “Львіворгсинтез” щодо розміщення у місті підприємства по переробці ТПВ. (читати тут) Ця фірма є представником кількох європейських інвесторів, які зацікавлені у розвитку цього бізнесу в Україні. У 2013 році в Новій Каховці для розміщення підприємства була виділена земельна ділянка у 10 га, були проведені громадські слухання щодо технології сміттєпереробки, яку пропонували інвестори. У минулому році земельна ділянка по заявці інвесторів була збільшена ще на 8,5 гектарів.  Подробиці співпраці та те, на якій стадії знаходяться ці перемовини, влада не розголошує. Як нам сказали, “щоб не наполохати вдачу!”