Чи будуть спокійними ночі в парку Сільських будівельників

Ось уже декілька років моя сім’я мешкає неподалік від парку Сільських будівельників. Районом ми завжди були задоволені – він затишний і комфортний. А ще в кроковій доступності вся необхідна інфраструктура: супермаркети, ринок, парк, заклади харчування тощо.

Ось тільки дедалі частіше спати не дають гульвіси, що просто таки оселилися в парку та на прилеглих вулицях. Особливо це відчувається влітку, коли мешканці розпеченого вдень міста ночами відкривають вікна, аби впустити в приміщення хоч трохи свіжого повітря.

Добре, якщо звуки, що доносяться з вулиці, лунають у найближчому барі – тоді принаймні можна поговорити з адміністрацією, та й зачиняються такі заклади близько 23:00. А от що робити з тими, хто серед ночі окуповує парк зі спиртним, зчиняє ґвалт, горлає пісні, свариться брутальною лайкою?

Blue Moon After
Treasure / www.flickr.com

Як це не дивно, раніше ми думали, що зробити з цією ситуацією нічого не можливо, адже, здається, сусідам до цього байдуже, а правоохоронці зайняті іншими справами. Але чим більше ми мирились із таким станом речей, тим голосніше і нахабніше почали поводити себе порушники міського спокою. Раз-за-разом все частіше до криків додаються інші звуки безчинств: тріск зламаних гілок, дзвін розбитих пляшок…

Аж от до нас в гості приїхала родичка зі Львова. Після першої ночі з відкритим вікном львів’янка з впертою делікатністю принцеси на горошині не сказала ані слова про вимушене безсоння, хоч і виглядала невиспаною. А от на другу безсонну ніч, коли компанія нетверезих молодиць брудною лайкою та багатоголосим наспівуванням шансону, не давала спати не лише мешканцям району, а й власним дітям, котрі о другій ночі замість того, щоб спати у затишних ліжках, вислуховували волання матерів, підійшла до мене і запитала: “Я ніяк не зрозумію, чому ви просто не викликаєте поліцію?”

Вона також розповіла, що після реформи правоохоронних органів у Львові проблема неспокійних вулиць, якщо не зникла повністю, то дуже швидко вирішується дзвінком в поліцію. Патрульні прибувають за 10-15 хвилин після виклику, проводять з порушниками профілактичні бесіди, виписують штрафи. Та й в загальному постійно відбувається патрулювання вулиць і дворів, тому такі ситуації зазвичай вдається попереджати.

Люди звертаються до поліції і в інших випадках: коли вони стали свідками правопорушення, коли їм заважає неправильно припарковане авто, коли необхідно вгамувати мотоциклістів-екстремалів, що “літають” міськими дорогами, підрізаючи автомобілістів (крайнім часом це також болюча тема для Нової Каховки), коли перехожому на вулиці стало зле, коли зимою на морозі заснув безхатько. Поліціянти швидко вирішують проблему, навіть, якщо її суть, так би мовити, не їх профіль: пришвидшують приїзд швидкої, викликають необхідні у кожному конкретному випадку служби, відвозять у притулок людей, що потрапили у складні життєві умови.

“А чом би й ні,” – вирішили ми, натхненні такою розповіддю, і викликали поліцію. Адже ми живемо в одній країні, і можемо розраховувати на таку саму допомогу, як і мешканці Львова, Києва чи Херсона.

За 10 хвилин після виклику до нас передзвонили патрульні, перепитали, в якому саме парку відбувається правопорушення і сказали, що під’їдуть, коли звільняться із попереднього виклику. Власне, сталося це ще за 18 хвилин. Більша частина гамірної компанії на той час вже розійшлася – дітям таки вдалося вмовити матерів піти додому. Тих, хто залишився, поліціянти вгамували швидко. Очевидно провівши профілактичну бесіду (принаймні це те, що вдалося нам почути), яка тривала досить довго, патрульні поїхали, а молодиці покинули парк.

В загальному поліціянти їхали на виклик 28 хвилин. Це таки довго, хоча до патрульних у нас претензій немає: ясна річ, що в місті можуть бути серйозніші проблеми, ніж десяток гамірних гульвіс, а поліцейських екіпажів Новій Каховці явно не вистачає. Разом з тим періодичне патрулювання таких злачних місць могло б попереджувати правопорушення.

От і виходить: ще одна безсонна ніч, а питань більше, ніж відповідей.

Чому поліція не проводить патрулювання на нашій вулиці, біля кінотеатру, в парку? Адже це самісінький центр міста, що ж тоді говорити про віддаленіші райони?

Чи цікаві новокаховські парки і спокій в них муніципальній варті та чи проводить вона там патрулювання? Адже і вдень тут можна побачити людей, що спокійно розпиваються спиртні напої поряд із дитячими майданчиками та матусями з візочками.

Чи стане нарешті містянам небайдуже до власного спокою і чи вони також наважаться звернутися до правоохоронців, якщо хтось цей спокій порушуватиме?

І найголовніше: чи будуть спокійними ночі в парку Сільських будівельників?

Галина Труш