Чи допоможе держава Новій Каховці відремонтувати вулицю Дружби

По місту ми бачимо, що поступово, вулиця за вулицею, працівники нашого міського ШЕУ проводять ямковий ремонт після зимових погодних негараздів. І це вже добре. Бо в інших містах, навіть обласних центрах, і цього ніхто не робить.     

А тут на електронну пошту нашого сайту надійшло повідомлення з прес-служби Кабміну про те, що цього року обласні державні адміністрації отримають 11,5 мільярдів гривень субвенцій з державного бюджету на ремонт та утримання доріг місцевого значення.

З 1 січня 2018 року автомобільні дороги місцевого значення передані до сфери управління обласних державних адміністрацій. Саме для фінансування їхнього ремонту та утримання Уряд і передбачив у Державному дорожньому фонді цю субвенцію у розмірі 11,5 мільярдів гривень. Це рекордна для України сума, яка буде адресно спрямована на дороги місцевого значення. Розподіл субвенцій відповідає протяжності доріг місцевого значення в областях. Розрахунок проводився за показників 60-65 тисяч грн. на кожен кілометр доріг.

Субвенція в обласний бюджет Херсонщини на всі 5023 км доріг місцевого значення, що є в області, складає 319 млн. 779,4 тис. грн. Окрім цього, обласні державні адміністрації можуть спрямовувати на ремонт та утримання доріг місцевого значення додаткові кошти із обласного бюджету. До речі, згідно правил розподілу дорожньої субвенції, 20% коштів повинні виділятися для ремонту доріг комунальної власності.

В Новій Каховці за даними відділу комунального господарства міськвиконкому обліковується 70,5 км шляхів комунальної власності, з яких 61 км з твердим покриттям. Згідно бюджету міста Нова Каховка на 2018 рік на утримання та ремонти автодоріг заплановано виділення 5 млн. 540 тис. грн. Окрім робіт по ремонту та утриманню цієї мережі заплановані роботи по відновленню асфальтового покриття на проспектах Дніпровський (від супермаркету «33 м2» до автодороги М-14 Одеса-Мелітополь) та Перемоги (від ділянки напроти РЦ «Піраміда» до електромашу). На це з місцевого бюджету буде виділено відповідно 570 тис. грн. та 2 млн. 249 тис. грн.

Окрім цього міська влада подала пропозиції до Херсонської облдержадміністрації про виділення коштів за рахунок частини державної субвенції на ремонти та утримання доріг комунальної власності (дивись вище) для проведення ремонту покриття на вулиці Дружби (колишня Дзержинського). Проектна вартість робіт на цій вулиці складає 2 млн. 974 тис. грн. Але скільки і, головне, коли область виділить кошти на цю вулицю, поки невідомо.

Тож ями на вулицях нашого міста, хоча і не так швидко, як би нам всім хотілося, відремонтуються. А ось що буде з іншими шляхами поза містом – питання, як кажуть, не до нас. Децентралізація…

Віктор Васильєв