Як стверджують у філії «Каховська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», будівництво Каховської ГЕС-2 не нашкодить відомій історичній споруді – вежі Вітовта. Про це в коментарі ПІК розповів заступник директора з реконструкції філії «Каховська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Арсеній Зеленський.

За його словами, будівництво Каховської ГЕС – 2 дійсно заплановано, попередньо очікується розпочати роботи у 2020 році.

«Є дуже багато питань зараз у громадськості: чи не зашкодить будівництво Каховської ГЕС башті. Насправді ніякої такої складної ситуації немає. Є проектні рішення, які передбачають зміщення осі ГЕС – 2 у сторону лівого берега Дніпра на 50 метрів від того, що було передбачено на стадії техніко-економічного обґрунтування. Це, а також зміна геометрії підвідного каналу, дозволить змістити уріз води від башти на 75 метрів. Тобто, башті нічого не буде загрожувати. Окрім того, додатково передбачається, для закріплення ґрунтів навколо башти, улаштування стіни в ґрунті, шляхом встановлення буронабивних паль», – розповів Зеленський.

«Наразі йде проектування будівництва Каховської ГЕС – 2. У подальшому нам треба буде в установленому порядку пройти громадські слухання, пройти затвердження експертизи і Кабміну і лише після цього ми приступимо безпосередньо до будівництва», – каже заступник директора з реконструкції.