Чи подешевшають ліки?

ЛікиКабінет Міністрів України дозволив рівні умови ціноутворення на ліки вітчизняного та іноземного виробництва. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

МОЗ розробило та винесло на розгляд Уряду проект постанови, яка створює рівні умови ціноутворення на ліки вітчизняного та іноземного виробництва і запроваджує державне регулювання цін на ліки.

Як зазначив т.в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, розмір торгівельно-роздрібних надбавок на вітчизняні ліки, оптово-відпускна ціна яких нижча 12 грн.за одну упаковку, становила від 0,3% до 169,5%. Відтепер після набуття чинності змін до пункту 1 постанови КМУ №955 граничні надбавки на ліки, включені до Нацпереліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) та обов’язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, коливатимуться від 10 до 25%.

На думку фахівців, прийняття цієї постанови дозволить збільшити економічну доступність низьковартісних вітчизняних ліків для малозабезпечених верств населення та запровадити рівні умови застосування державного регулювання цін на ліки, як для іноземного, так і вітчизняного виробника.

Зміни до п.1 постанови КМУ від 17 жовтня 2008 р. № 955 набудуть чинності з 1 січня 2015 р.