Чи потрібен нам басейн?

На одній з останніх сесій міськради мер Володимир Коваленко запропонував депутатам підтримати його пропозицію щодо будівництва у Новій Каховці нового сучасного спортивного комплексу з плавальним басейном.

Секретар міськради Олександр Лук’яненко надав пояснення: процесу будівництва передуватиме досконале вивчення питання із залученням думки і громадськості, і пересічних новокаховчан, які також можуть пропонувати свої ідеї щодо існування комплексу.

Депутати підтримали пропозицію міського голови. Щодо задуму, за коментарем ми звернулася до очільника міста.

– Володимире Івановичу, що це буде за комплекс? Чому потрібно будувати нову споруду, адже в Новій Каховці достатньо місць для занять спортом…

– По-перше, коли я звернувся до депутатів із цієї пропозицією, то мав на увазі реалізацію глобального проекту. Сам час диктує нам такі новації. Справа в тому, що вся спортивна інфраструктура міста сьогодні дещо застаріла. Що ми маємо? Стадіон “Енергія”, в якому відсутні будь-які криті приміщення для занять! Якщо говорити про масовий спорт і фізкультуру, то вони обмежені порою року. Активно займатися можна тільки з настанням тепла. Шкільні спортзали – в задовільному стані, експлуатуються, проте теж застарілі, бо побудовані 50-60 років тому. У нас є два комунальні спортивні зали – “Будівельник” і “Гарт”. Всім зрозуміло, що вони потребують вдосконалення, бо мають обмеження щодо кількості глядачів, які хочуть відвідувати змагання. Окрім цих споруд, у нашому місті існують приватні спортивні закладі, які, як правило, облаштовані в реконструйованих будівлях і в дещо хаотичному порядку.

По-друге, новокаховчани все більш активно ведуть здоровий спосіб життя, однією зі складових якого є заняття спортом. До того ж, не всі наші пенсіонери хочуть займатися виключно хатніми справами або працювати на дачі чи т.ін. Вони теж прагнуть долучитися до спортивних занять, щоб підтримувати своє здоров’я.

І третє, напевно, найголовніше – наші діти, які повинні вирости здоровими, сильними і мати можливість спілкуватися зі своїми однолітками у тому числі й під час спортивних змагань та заходів.

У чому ж суть ідеї? – запитаєте ви. Ми хочемо побудувати такий спорткомплекс, який максимально і за розмірами, і за напрямками діяльності міг би задовольнити і новокаховчан, і мешканців міськради. А основою цього комплексу повинен стати сучасний плавальний басейн довжиною не менше 25 метрів на 5-6 доріжок. Одночасно він слугував би і для масових занять плаванням населення та навчання плаванню дітей, і для проведення спортивних змагань обласного та всеукраїнського рівня. Його наявність, в тому числі, дасть можливість залучити додаткові кошти у місто і підсилить туристичну галузь.

Скептики і опоненти можуть сказати: існування басейну, а значить, його утримання дуже дороге і нам не під силу. Скажу однозначно: сучасні енергозберігаючі технології, а також розумний менеджмент дозволять вирішити й це питання. У спортивному комплексі повинні бути мінімум 2-3 універсальні спортивні площадки, де могли б займатися волейболісти, баскетболісти, гандболісти, тенісисти, а також грати в міні-футбол, бадмінтон та ін. Також я бачу в цьому проекті зали для різних видів боротьби, боксу, тренажерів, фітнесу, групових видів. Роботу комплексу повинна обслуговувати широка інфраструктура. Це можуть бути ігрові зали, сауни, солярій, масажні кабінети, кафетерії, магазин спорттоварів і оренди спортінвентарю, тобто всього того, що буде слугувати задоволенню потреб відвідувачів комплексу.

Щодо інфраструктури. Тут повинна бути автостоянка для відвідувачів та гостей, для автобусів і спецмашин, обов’язково велосипедні стоянки. І ще раз наголошу на тому, що все повинно бути зроблено із використанням енергозберігаючих та заощаджувальних технологій.

– Втілення такої ідеї потребує визначення першочергових завдань. Що буде першим?

– Передовсім ми зберемо всі інноваційні пропозиції від населення, а також від фахівців в галузі спорту. Проконсультуємося з тими, хто вже експлуатує подібні заклади в Україні. Наступним кроком стануть громадські слухання, щоб врахувати думку всіх зацікавлених мешканців з метою формування найкращого завдання для проектної організації. Далі настане черга розробки проекту через відкритий конкурс з відбору проектувальника та узгодження проекту з усіма відповідними службами, проведення експертиз. Скоріш за все, на розробку проекту кошти виділятимуться з місцевого бюджету, хоча ми не відкидаємо можливості залучення грошей інвесторів, якщо вони, звичайно, з’являться. І ще одне – оголошення про процедуру залучення приватних, державних та інших інвесторів щодо пайової участі в реалізації цього задуму, основною вимогою якого буде певна частка часу для експлуатації комплексу з метою реалізації місцевих програм для дітей.

Маю надію на те, що до реалізації цієї ідеї долучиться кожний бажаючий займатися спортом, адже наша спільна мета – мати в Новій Каховці сучасний басейн – реалізується найближчим часом.

Спілкувалася Лариса Голубєва

P.S. До будівництва комплексу планується залучити місцеві будівельні організації та місцевих виробників будівельних матеріалів. Проектувальні роботи з будівництва сучасного водноспортивного комплексу з плавальним басейном фінансуватимуться з міського бюджету, а будівельні роботи здійснюватимуться за рахунок приватних інвесторів, міського бюджету, бюджетів сусідніх громад, які зацікавлені у будівництві комплексу, та грантів.

Мешканці міста, громадськість мають можливість надати свої пропозиції та своє бачення можливості будівництва та функціонування у Новій Каховці майбутнього спортивного комплексу.

Письмові пропозиції з поміткою «будівництво спортивного комплексу» можна надсилати на адресу виконкому міської ради (пр.Дніпровський, 23), електронною поштою (nkmv@kahovka.net) або подати особисто до загального відділу виконавчого комітету (ІІ поверх, каб. 218). Усі пропозиції будуть узагальнені та озвучені під час громадських слухань 11 травня.