Чи замінять старости голів Дніпрянської та Райської рад?

5 травня президент Петро Порошенко підписав Закон «Про приєднання об’єднаних територіальних громад до міст обласного значення», яким населеним пунктам, як Нова Каховка, дозволяється утворювати громади без проведення виборів.

В таких об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) голови селищних і сільських рад стають старостами, ради депутатів і апарат виконкому розпускаються, бюджет громади села чи селища зливається з міським. Але даний процес проходить виключно на добровільних засадах за умови прийняття відповідних рішень сесій цих рад.

Діяльність старости регулюватиметься відповідним положенням. Серед його обов’язків: сприяння мешканцям у підготовці документів до органів місцевого самоврядування, здійснення нотаріальних дій, участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, внесення пропозицій щодо покращення діяльності виконавчих органів об’єднаної громади, установ, організацій, посадових осіб. Він входить до складу виконавчого комітету, де представляє інтереси всіх мешканців села (селища), тобто є комунікатором між ними і владою.

Експерт зі зв’язків з громадськістю швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в України» DESPRO Олена Сас, надаючи коментарі щодо нового закону, зауважує: в деяких об’єднаних громадах вибори відбулися, в Україні працюють вже більше 100 старост.

Розбираючись у положеннях нового Закону і враховуючи той факт, що новокаховська громада, маючи в своєму складі 11 населених пунктів, три ради, давно живе за принципами ОТГ, кореспондент «НК-онлайн» з’ясував: діючі голови сільських і селищних рад виконуватимуть свої повноваження до жовтня 2020 року, тобто до офіційних виборів до місцевих рад. На даний час пропозиції про приєднання до Новокаховської міської ради не надходили.