Чиста вода дає життя Новій Каховці і селам

8 червня у центральній міській бібліотеці Нової Каховки на прес-конференції «Вода і санітарія Новокаховського регіону – огляд ситуації, проблеми та вирішення» говорили місцеві екологи, представники комунальних служб і селищних рад довколишніх сіл, а також агрономи. Захід було організовано керівником Новокаховського представництва ВЕГО «Мама-86» Таісією Козак за фінансової підтримки Олександра Сидоренка.

Екологи щорічно проводять моніторинг стану прибережної дніпровської зони вздовж, якої розташована Нова Каховка, Дніпряни, Основа, Корсунка. На прес-конференції про свій екологічний напрямок роботи розповіли учні дніпрянської школи.

Начальник відділу водозбуту міського водоканалу Ольга Рашевська висвітлила напрацювання підприємства у систематизації роботи приватних асенізаторських машин, також розповіла, що актуальність централізованого каналізування робітничого селища не спадає. Не дивлячись на те, що воно щільно прилягає до Нової Каховки тут ще користуються вуличними туалетами.

Про роботу у наведенні порядку, збору сміття і благоустрою доповіла заступник Дніпрянського селищного голови Алла Щербина.

А наприкінці агроном-консультант Іван Бураков розповів про шкідливість отрутохімікатів, якими зараз дуже активно користуються у сільськогосподарських і фермерських господарствах.

Він вважає, що саме ці речовини призводять до серйозних вад в людському організмі і навіть більше того, викликають рак. Іван Іванович, який все життя в силу професії працював з отрутохімікатами, сам захворів цією страшною хворобою. Каже, що в розмові про наслідки використання «хімії», вони, а не пестициди, за класифікацією небезпечності виходять на перше місце. Як врятуватися від їхньої шкоди? По-перше, купуючи продукти на базарі, цікавитися звідки їх привезли, бо на території Новокаховської міськради є села, де населення активно підливає ними огірки і помідори. А по-друге, при вирощуванні овочів використовувати біологічні препарати захисту рослин, а не хімічні. Проте треба стерегтися їхніх підробок.

Висновки з прес-конференції будуть проаналізовані і надані до міської влади Нової Каховки, запевнила Т.Козак.