«Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета». У Новій Каховці відбувся екологічний форум

Україна – одна з найурбанізованих країн Європи – у містах мешкає майже 70% населення.
Висока концентрація технологічних об’єктів сприяє забрудненню довкілля, зменшує комфортність життя.
Для багатьох міст України характерна складна екологічна обстановка обумовлена наявністю підприємств, теплоенергетики, хімії і нафтохімії та промисловості.

Не менш небезпечною екологічною проблемою міст є стан каналізаційного господарства та очищення стічних вод. Практично у всіх містах України каналізаційні мережі потребують заміни або капітального ремонту. І це тільки деякі проблеми…

З нагоди Всесвітнього дня Землі та Всесвітнього дня водних ресурсів, напередодні Міжнародної акції «Час Землі» (який відмічається з 2007 р. за ініціативою Всесвітнього фонду дикої природи) та Дня захисту Землі (30.03.2017 р.) на базі навчально-практичного центру «Новокаховського коледжу ТДАТУ» 23 березня відбувся форум «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета».

Форум відкрив завідувач  навчально-виробничими практиками Сергій  Спільник, який зазначив, що сьогодні ми обговорюємо екологічні проблеми Нової Каховки та області в цілому, які цікавлять і хвилюють не тільки викладачів коледжу, а й студентство навчального закладу.

Учасників форуму привітав заступник  міського голови Сергій Давидюк Давидюк. Він наголосив на тому, що необхідно перш за все змінювати свою свідомість і ставлення до екологічних проблем, адже без усвідомлення усіх загроз, поліпшення ситуації годі й чекати. Сергій Петрович підкреслив значення проведеної роботи викладачами коледжу із залученням студентів, молоді до активної екологічної діяльності, так як це – запорука  здорового майбутнього нашого міста.

Продовжила роботу форуму студентка четвертого курсу  відділення «Правознавства та землевпорядкування» Софія Семенова. Тема її виступу –  «Екологічні проблеми міста Нова Каховка». У  доповіді вона наголосила на тому, що в місті існують проблемні  питання та запропонувала шляхи їх вирішення. Софія продемонструвала представникам влади карту міста Нова Каховка, на якій зазначено найбільш проблемні ділянки, котрі потребують втручання представників  влади міста.

Студент другого курсу відділення «Економіки та комп’ютерних технологій» Кирило Шпакович  розповів присутнім про збирання та утилізацію твердих побутових відходів в Новій Каховці. У своїй роботі він дослідив шкідливий вплив твердих відходів для мешканців міста та навколишнього середовища. Кирило навів ряд прикладів вирішення питань утилізації в інших країнах світу. А ще – презентував  мапу  Нової Каховки, на якій група студентів коледжу відзначила пункти прийому твердих побутових відходів. Цю карту було надано для обговорення з представниками ЗМІ, відповідними організаціями, керівникам ОСББ, депутатам міської влади для поширення серед мешканців міста. Детально роздивитись мапу можна, скачавши її за посиланням.

Викладач спецдисциплін Іван  Шилін  розповів учасникам форуму про проблеми утилізації люмінесцентних ламп у місті. Присутні мали змогу дізнатися від фахівця, які елементи містить люмінесцентна лампа і яку шкоду вона завдає людству та довкіллю. Відзначив, як  гостро стоїть питання за кордоном до утилізації люмінесцентних ламп. І охарактеризував, як у нашому місті, країні вирішується це питання. Іван Іванович запропонував деякі шляхи вирішення цих питань.

Викладач спецдисциплін Іван  Шилін  розповів учасникам форуму про проблеми утилізації люмінесцентних ламп у місті. Присутні мали змогу дізнатися від фахівця, які елементи містить люмінесцентна лампа і яку шкоду вона завдає людству та довкіллю. Відзначив, як  гостро стоїть питання за кордоном до утилізації люмінесцентних ламп. І охарактеризував, як у нашому місті, країні вирішується це питання. Іван Іванович запропонував деякі шляхи вирішення цих питань.

Ольга Самойленко, викладач спецдисциплін коледжу, порушила тему використання меліорації в місцевих умовах. У своїй доповіді вона звернула увагу на те, що до водних ресурсів треба ставитися дбайливо, а головне – раціонально.

Зробила ряд пропозицій по використанню різноманітних систем крапельного зрошення. Деякі пропозиції втілено в роботу  міста на вулицях Дружби  і Французькій.

Депутат міської ради  Наталія Марченко зазначила, що крім вказаних проблем, які піднімались на форумі  існує ще така проблема як утилізація батарейки.

На сьогодні це велика користь і страшна біда, наслідків якої суспільство недооцінює. Наталія Георгіївна наголосила, що школярів міста ця проблема теж дуже турбує. Вони проводять різноманітні акції, беруть участь в екологічних конкурсах і збирають батарейки, які потім відправляються до пунктів їхнього збору. Наталія Георгіївна запропонувала надавати пропозиції до депутатського корпусу міста, погодилась працювати командою  у розв’язанні зазначених екологічних проблем міста.

В обговоренні питань форуму активну участь  взяли провідні викладачі коледжу. Викладач-методист Юлія Міщенко, яка  звернула увагу присутніх на проблему шкідливого впливу  на здоров’я та навколишнє середовище різноманітних відходів. Ознайомила з їх хімічним складом та наслідками для людства у майбутньому. Ольга Галаган розповіла про утилізацію відходів за кордоном. Позитивним відзначила те, що в інших країнах світу існують законодавчі бази, робота інспекційних служб дає можливість за недбале відношення до утилізації відходів поповнювати бюджет країни.

Підвела підсумки роботи форуму «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета» Таїсія Козак, голова організації «МАМА-86-Нова Каховка». Вона зачитала звернення учасників форуму до декорпусу  та міського голови, яке присутні підтримали.

Зокрема, мова у ньому йшла про контроль і запобігання забрудненню повітря, водних ресурсів, ґрунтів, утилізацію та захоронення нагромаджуваних шкідливих  виробничих та  побутових відходів, а також соціальні проблеми, пов’язані з різким зменшенням вільного «життєвого» простору, збільшенням захворюваності, зумовлених  забрудненням та інше.

Марія Гордецька, викладач, організатор форуму «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета»,  завідувач навчально-практичним центром ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ»