Чому необхідно читати книги щодня?

Ви любите читати? А чи багато ви знаєте людей, які регулярно відвідують книжковий магазин? Останнім часом, на жаль, багато хто чомусь не знаходять часу для читання. І у кожної людини знайдуться свої виправдання, щоб обгрунтувати свою відмову від паперових джерел знання і натхнення.

Однак ті, хто із задоволенням проводить час наодинці з книгою відмінно знають про користь читання. Певно і нагадувати не варто, що цей процес розширює горизонти мислення людини і підвищує її словниковий запас. Отже, яка користь від читання книг?

Фітнес для мозку

Мозок – це, звичайно ж, не м’яз, але він все одно потребує тренування, щоб залишатися в гарній формі. Читання книг – це розумова стимуляція, яка тримає мозок активним. Чим більше ви його тренуєте, тим краще він буде працювати і навіть тоді, коли ви станете старше. Поліпшення пам’яті і концентрації уваги. Користь читання книг полягає в поліпшенні роботи мозку, підвищенні інтелектуальних здібностей і зміцненняі пам’яті. Щоб зрозуміти книгу, потрібно запам’ятати багато інформації: різноманітність персонажів, їхні імена, наміри, амбіції і так далі. Читаючи, ви зосереджуєтесь, аби  не пропустити найбільш важливих моментів, намагаєтеся зрозуміти сенс, прихований в словах. Таким чином, не дозволяєте мозку відволікатися, покращуючи свою концентрацію. Читання є ефективним методом розслаблення. Книги дають можливість відволіктися від повсякденного життя, проблем, зобов’язань і тимчасово забути всі стресові ситуації, про те, що відбувається навколо. Занурюючись у світ книг, ви звільняєте від тривожності розум і тіло, і це є певним способом розслаблення. Погодьтеся, непогана користь читання книг, особливо коли чтиво приносить  ще й купу задоволення. Дослідження показують, коли  занурюєтеся в цікаву книгу, то рівень стресу знижується майже на 80 відсотків!

З книги ви дізнаєтеся багато нового

Коли  читаєте то, без сумнівів, засвоюєте уроки з чужих помилок, вчитеся у персонажів  і постійно вдосконалюєте свої знання. Кожна книга годує ваш мозок новою інформацією і це робить вас мудрішими.

Читання зміцнює відносини між батьками і дітьми

Читаючи, можна зміцнити відносини з дітьми. Наприклад, чудова традиція  перед сном –  спільне читання. Книги здатні пробудити в дітях творчу активність. З кожною новою історією  дитина занурюється в  інший світ, розширюючи свою уяву.

Книги активізують соціальне життя

Коли ви зустрічаєте людину, яка захоплюється також  вашим улюбленим автором, то між вами виникає зв’язок, і ви можете легко зав’язати  цікаву бесіду. За допомогою книг можна не лише знайти нові знайомства, але і завжди мати захоплюючі теми для розмов з добрими друзями.  Саме книги  забезпечують міцну основу для кращого та глибшого розуміння людських взаємин.

Тепер ви знаєте, наскільки корисне читання книжок.  Тож замисліться, можливо, замість того, аби довгі години дивитися телевізор чи грати в комп’ютерні ігри, краще провести час за читанням захоплюючої книги? Так, ви не тільки загострите свій розум, але і розвинете  гарну звичку, яку згодом передасте своїм дітям.

Джерело