Чому подорожчали цигарки? Роз’яснення від фіскальної служби Херсонщини

У кіосках та магазинах Херсонщини, в яких здійснюється продаж тютюнових виробів, з’явилися таблички з повідомленням про підвищення вартості цигарок. Розмір акцизного податку збільшено на 5%. cigarki

Курців наразі турбує питання, чи повинен старий товар продаватися за новими цінами та чому вони перевищують фіксовану суму зазначену на кожній пачці. Відповіді це та інші запитання стосовно акцизного податку кореспонденти ХОДТРК “Скіфія” отримали у спеціалістів фіскальної служби.

Як розповіла Галина Танань, начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Херсонській області,  з 1 січня 2015 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу. Законодавці розширили поняття підакцизної продукції. Йдеться про тютюн, алкогольні напої, пиво і пальне. Також ввели п’ятивідсотковий збір для наповнення місцевих бюджетів. Зараз депутати не мають механізму, щоб збільшувати чи зменшувати цей процент.

Головні зміни відбулися у сплаті акцизного податку. Тепер його потрібно перераховувати не лише у державний бюджет, а й місцевий. Ставка – 5 процентів. Тому вже з 1-го січня ціни на такі товари зросли. Саме на цей відсоток.

Також Галина Танань підкреслила, що особливим є нарахування акцизу на тютюнові вироби. На кожній пачці зазначена фіксована ціна. Але зараз вона не включає п’ятивідсоткового податку. Тому роздрібна ціна зараз буде такою: ГРЦТВ = МРЦ : 100 х 105.  Де ГРЦТВ – гранична роздрібна ціна тютюнових виробів, а МРЦ – максимальна роздрібна ціна.

Фактично покупці отримуватимуть тютюнові вироби такою або меншою граничною ціною. Якщо магазин чи кіоск продає за більше, то ризикує отримати штраф  10 тисяч гривень. Що стосується старих партій сигарет, то продавець має реалізовувати такі товари за такими ж правилами. Простіше кажучи, податком обкладається власне сама реалізація, а не оптова закупка сигарет.  Тож херсонським курцям залишається хіба економія чи відмова від сигарет. Але інші підакцизні товари фіксованої максимальної ціни не мають.

А вже з липня пиво не вважатиметься слабоалкогольним напоєм. Зараз пиво відноситься до цієї категорії, проте влітку воно прирівняється до горілки та коньяку.

Навіть у ларьках підприємцям доведеться встановити касові апарати та отримати ліцензії. Коштувати вона буде менше, ніж на горілку та коньяк, припускають податківці. А акциз від продажу пива йтиме до місцевих бюджетів, для чого за торговельні точки доведеться звітувати у тих регіонах, де вони знаходяться.
Крім того, згідно з документом, слабоалкогольними напоями, виноградними винами, вермутами і іншими збродженими напоями (наприклад сидр) вважатимуться алкогольні напої з вмістом етилового спирту понад 0,5%, а не 1,2%, як це передбачала попередня редакція Податкового кодексу.

За матеріалами ХОДТРК “Скіфія”