Чорнобиль – скорбота пам’яті людської…

 

 

26 квітня — це найтрагічніша дата в історії нашого народу. Адже цього дня 1986 року сталася жахлива подія — на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції прогримів вибух, зірвалося 8 тонн радіактивного палива. Страшна звістка про катастрофу облетіла всю планету. Мирний атом, здавалося б приручений і покірний, вийшов з-під влади людини, вивергаючи на земну поверхню вогненне нутро, розносячи на сотні, тисячі кілометрів незриму отруту радіації.

Чорнобильська аварія забруднила більше 200 тис. кв. км. європейської території. За даними ООН у результаті аварії померло 3940 чоловік, майже 600 тисяч чоловік отримали значну дозу радіації. Пам’ять знову і знову повертається до тієї страшної дати.

З нагоди 31-річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, в музеї історії міста Нова Каховка, пройшли уроки пам’яті «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської…» для учнів техніко-економічного ліцею, кардіоревматологічного санаторію «Дружба» та студентів агротехнологічного коледжу.

Під час виховного заходу діти прослухали розповідь екскурсовода Н.Ільницької про перебіг подій тієї страшної ночі, про пожежників, які першими вступили у двобій з ядерною стихією, про вертольотчиків, які, зависаючи над кратером енергоблоку, скидали в нього пісок, свинець, глину, щоб знешкодити загрозу, про сотні шахтарів, які врятували Україну від ще більшої біди, коли в неймовірно важких умовах лопатами пробили 500-метровий підземний тунель, завдяки чому вдалося відкачати воду з-під реактора та інші. Подібних прикладів багато.

Не залишалися байдужими учні і під час перегляду фотоматеріалів та документальних фільмів «Чорнобиль за мить до катастрофи», «Битва за Чорнобиль. Хроніка основних подій».

Час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем і сльозами згадуємо нині і хочеться , щоб більше ніколи і ніде у світі не повторилося подібне лихо.

Схиляємо голову перед пам’яттю тих, чиє життя передчасно обірвала трагедія. Спасибі Вам за мужність і героїзм, за високу громадську відповідальність, за самопожертву своїм здоров’ям заради нас. Велике спасибі всім і кожному з них за безприкладний подвиг.