Чорнобиль – відкрита рана України

26 квітня виповнюється 32-річниця з дня най­більшої техногенної аварії в історії людства – вибуху на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростан­ції. Жахлива аварія забрала життя десятків тисяч людей та завдала непоправної шкоди здоров’ю мільйонів, призвела до забруднення води й довкілля. Навколо Чорнобиля утворилася так звана 30-кілометрова “зона відчуження”, з якої терміново були відселені жителі. 

В Новій Каховці проживають громадяни, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради на сьогоднішній день знаходиться 403 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них ліквідаторів – 138 осіб, потерпілих – 171 особа,  вдів – 18 та 76 дітей віком до 18 років.

В рамках чинного законодавства та виходячи з соціально-економічного становища країни й фінансових можливостей державного та місцевого бюджету для них передбачені певні пільги, компенсації та гарантії. У 2017 році отримали санаторно-курортне лікування 18 осіб, які відносяться до 1 категоріїпостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Компенсацію вартості проїзду відшкодовано для 20 осіб, віднесених до 1 та 2 категорії на загальну суму 9960,73 гривні. З початку 2018 року 42 особи отримали безоплатні ліки за рецептами лікарів на загальну суму 21927,24 гривні.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Кожного року до пам’ятника у місті Нова Каховка, у сквері по проспекту Перемоги, на честь героїв та жертв Чорнобиля приходять люди, щоб згадати події жахливих днів, своїх рідних, друзів, знайомих, вшанувати героїзм ліквідаторів тощо. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу. Схиляємо голови перед пам’яттю тих, чиє життя передчасно обірвала жахлива аварія.

Також, з вдячністю звертаємося до тих, хто живе поряд з нами. Ви –  справжні герої, які, без перебільшення, врятували життя мільйонів людей у всьому світі. Спасибі Вам за мужність і героїзм, за високу громадську відповідальність, за самопожертву заради нас. Нехай Ваш подвиг не буде забутим ніколи…

Запрошуємо 26 квітня об 11:30 до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії 1986 року (пр. Перемоги) на загальноміський мітинг, присвячений 32-ій річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.