Чорнобильська пустка стане науковим центром і найбільшою сонячно-вітровою електростанцією в світі

ЧорнобильНайбільша в світі гібридна станція поновлювальних джерел енергетики та новітній науковий центр планують побудувати у зоні Чорнобильської катастрофи. Про це дедалі більше говорять українські урядовці, зокрема Міністр екології України Остап Семерак, передає GreenTheVoyage.

Це чудова ідея, зважаючи на те, що в зоні відчуження ніхто не живе і не проводиться господарська діяльність. Цей проект міг би повернути до життя територію Чорнобиля, приречену на спустошення.

Чорнобильська катастрофа стала найбільшою у світі ядерною аварією, що трапилась 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції в місті Прип’ять, яке на той момент знаходилося Українській Радянській Соціалістичній Республіці, що входила до складу СРСР. Після вибуху ядерного реактора хмара з радіоактивними частинками накрила західну частину СРСР та європейські країни.

Десятки тисяч людей захворіли та померли через опромінення радіацією. 200 тисяч людей евакуйовані та виселені з рідних домівок. Місто Прип’ять перетворилося на місто-привид.

Ця трагедія була злочином недбалості радянської влади проти українського народу і цілого світу. Радянський Союз перестав існувати у 1991 році, а Україна змушена долати наслідки Чорнобильської аварії і сьогодні.

Передбачається, що Чорнобильська сонячна електростанція буде генерувати 1 ГВ (і навіть 4 ГВ у майбутньому) зеленої енергії. Український уряд прагне отримувати ще 400 МВ з інших відновлювальних джерел. При цьому розглядаються будь-які варіанти, включаючи наземні вітрові енергоустановки та інноваційні повітряні турбіни, що літають.

Декілька інвестиційних компаній з США та енергетичних компаній з Канади вже виявили свою зацікавленість у цьому проекті. Європейський банк реконструкції та розвитку може долучитися до проекту також.

Остап Семерак також написав про Чорнобиль на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook: “Треба зробити цю територію максимально відкритою, щоб громадяни та світ бачили, що тут відбувається. Зона відчуження, яка сьогодні асоціюється лише з трагедією, повинна перетворитись на територію змін, реформ, інновацій та визнаною в світі екологічно безпечною територією бо будь-яка закритість породжує страх і нерозуміння. […]

(Чорнобильську, – прим. ред.) зону потрібно розвивати як наукову базу. Україна є піонером у наукових дослідженнях ядерних катастроф, тому повинні використати цей досвід, щоб стати світовими лідерами в інжиніринговому та дослідницькому просторі у відповідних сферах. Ці переваги мають бути використані державою для створення тут, у зоні, модернової наукової бази. Колись тут працюватимуть науковці та стажуватимуться аспіранти.”

Тим часом цього року світ відзначає 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Дійсно, якщо українцям вдасться перетворити Чорнобиль на новітній комплекс відновлювальної енергетики, це стане справжнім проривом для людства. Ця подія ознаменує прихід нової ери, в якій ми здатні виправляти помилки минулого. І ми віримо, що українці зможуть.