Чорнянка приєднається до Нової Каховки?

Днями делегація очільників і представників Новокаховської міської, Дніпрянської селищної та Райської сільської рад  відвідали Чорнянку, що в сусідньому Каховському районі.  Ініціювала зустріч очільниця Чорнянської сільради Ірина Хома. Не важко здогадатися, про що йшла мова: можливість територіального  об’єднання  з Новокаховьскою міськрадою.

Нагадаємо, депутати і члени виконкому Чорнянки у квітні вже відвідували наше місто, оглядали об’єкти інфраструктури, спілкувалися з  представниками місцевої влади.  Час спливає, мов пісок крізь пальці, а  громада, близько  3500 мешканців села,  досі перед вибором.

Представників  Чорнянки цікавили питання фінансування і утримання соціальних об’єктів, рівноправність при розподілі бюджетних коштів, оформлення земельних ділянок, підтримка спортивних  секцій, культурної сфери.  Однією  з найгостріших проблем  для цього села  лишається відсутність дитячого садка.

Спілкуючись з присутніми депутатами та членами виконкому  сільради мер Нової Каховки Володимир Коваленко акцентував: жити в селі сьогодні дуже не просто і це всі розуміють.

«Маючи можливість, з міського бюджету ми завжди виділяли кошти на розвиток інфраструктури у сільській місцевості, – підкреслив Володимир Іванович. – На території міськради капітально відремонтовані усі сім клубів, відновлюються ФАПи. У Обривці після багаторічної паузи відновлено роботу дитячого садка. Тепер туди возять діточок з найближчих сіл і щороку відкриваються додаткові групи. Жодному населеному пункту нині,  у світлі реформи, ми не говоримо: йдіть з нами, з нами краще. Лише констатація фактів, а вони говорять багато про що. Ніхто не говорив, що буде легко, чи не буде виникати питань. Але ж  можна все спланувати, заздалегідь прорахувати і передбачити».

Як відзначили присутні представники громади Чорнянки, багато мешканців схвально сприймають ідею приєднання до Нової Каховки. Але селом почали ширитися чутки: якщо об’єднаємося – закриють школу! «Усе, що ми маємо в селі – приходило до нас довго і наживалося тяжкою працею. Утримуємо своє комунальне господарство, пожежну частину, школу, опікуємося цвинтарем. Не хочеться, аби всього цього нас позбавили», – акцентував один з депутатів сільради.  На що мер зауважив: «У нашій країні обманути і ошукати – на жаль, явище не рідкісне. Але ж  законів логіки ніхто не відміняв. Навіщо вигадувати велосипед?  Хто ж вас змусить  возити діток за 15-20 км до Нової Каховки, якщо у вас є своя школа? При чому потужна, з нормальною наповнюваністю класів.  Все, що маєте  – амбулаторія, школа, пожежна частина – все за вами і залишиться.  На моє переконання громади, які повноцінно живуть і розвиваються мають об’єднатися з такими ж спроможними. «Скажені» до роботи повинні приєднатися до таких же, близьких по духу.  Все просто.  Ми зрозуміємо будь-який ваш вибір. Вирішувати вам. Чорнянка нині – потужна структура. Не хочеться аби її перетворили на посередній населений пункт Херсонщини. Об’єднання має відбутися без ліквідації бодай будь-якої   структури, особливо соціального спрямування, а сільські жителі, яким і так нелегко сьогодні живеться, не повинні  відчувати себе обділеними чи ошуканими».

На цьому й розійшлися. Делегація Новокаховської міськради покинула сільраду, де обговорення  продовжилося в тісному колі.  А вибір, як і раніше, лишається за громадою.