Чотирьох ув’язнених знайшли мертвими у сімферопольському СІЗО

У квітні в Сімферопольському СІЗО-1, контрольованому окупаційною владою РФ, неприродною смертю померли щонайменше чотири людини, двоє з них – кримські татари. Про це повідомила Кримська правозахисна група, передає Укрінформ.

“КПГ (Кримська правозахисна група) має інформацію, що, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними Сервер Білялов (69 років) і Олег Гончаров (46 років). 12 квітня в штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповнік. 13 квітня в камері номер 8, куди поміщають новоприбулих, в так званому карантині, з перерізаним горлом було знайдено 39-річного Іслама Іскерова, доставленого в СІЗО Сімферополя з Джанкоя”, – повідомили правозахисники.

Вони зазначили, що ці дані підтвердили кілька незалежних один від одного джерел.

Експерти Кримської правозахисної групи вважають, що версії самогубств через повішення Білялова, Гончарова і Шиповніка, а також порізання горла Іскеровим “малопереконливі з кількох причин”.

Наприклад, за наявними у КПГ відомостями, Білялов найближчим часом розраховував у зв’язку з нововиявленими обставинами на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання.

Крім того, Шиповнікова було “знайдено” повішеним у карцері, незважаючи на те, що це місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув’язнений знаходиться там один під постійним наглядом.

Викликають питання у правозахисників і причини самогубства Іскерова, обвинуваченого в крадіжці по ст. 158, ч.1 КК РФ, максимальне покарання за якою – два роки позбавлення волі, а мінімальне – штраф до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомили в КПГ, згідно з рішеннями ЄСПЛ, “держава несе відповідальність за будь-яку особу, яку утримують під арештом, оскільки вона повністю знаходиться в її владі”. Тим часом, про ці події немає ніякої інформації на офіційних сайтах Слідчого комітету РФ, прокуратури РФ, ФСВП РФ.

Відсутність реакції окупаційної влади на загрозу життю людей в місцях позбавлення волі, вважають правозахисники, “показує не тільки небажання Росії дотримуватися міжнародних стандартів, а й нездатність російської окупаційної влади гарантувати  людям, які знаходяться під її заступництвом і наглядом, право на життя і повагу до людської гідності”.

Безпосередня відповідальність за смерті чотирьох осіб лежить на начальникові СІЗО-1 м. Сімферополя російському полковникові внутрішньої служби Бережному Сергієві Володимировичу і начальникові управління Федеральної служби виконання покарань в Криму російському генерал-майору внутрішньої служби Булгакові Вадимові Вікторовичу.