Чи буде свій гімн у Каховської райради?

15 грудня відбулася 2 сесія Каховської районної ради, в роботі якої взяли участь 33 депутати з 42 обраних.

Перед початком роботи народні обранці визначилися з поіменним голосуванням, як того вимагає чинне законодавство. Електронна система підрахунку голосів могла б спростити роботу, але сесійна зала Новокаховської міськради, де відбуваються сесійні засідання, на жаль, не обладнана нею.

Далі слухали інформацію голови Каховської районної територіальної виборчої комісії про визначення повноважень та реєстрацію депутата Наталії Осоченко (ПП «Європейська солідарність»).

Перед початком затвердження регламенту районної ради депутатам було запропоновано внести пропозиції. Одна з таких – можливість дистанційного ведення сесій. Як пояснив голова Каховської райради Валерій Брусенський, після вивчення такої можливості постала проблема з ідентифікацією депутатів. До того ж обслуговування такого способу ведення сесій вимагає фінансових витрат. Проте розглядаються способи вирішення цього питання.

Ще однією пропозицією стала можливість використання гімну і герба Каховського району. Є необхідність – будемо розробляти, запевнив В.Брусенський.

Після внесення пропозицій і затвердження регламенту депутати ухвалили положення про постійні депутатські комісії і відповідним рішенням утворили ці комісії.

Рішення «Про початок реорганізації Чаплинської, Каховської, Горностаївської, Великолепетихської та Верхньорогачицької районних рад шляхом злиття у Каховську районну раду Херсонської області» дало юридичне право депутатам розпочати передачу комунального майна і відповідних документів, в тому числі кадрових, до Каховської районної ради.

«Найскладніша ситуація у найбільшому Каховському районі, де діють 25 комунальних підприємств. У кожного з них є майно і функціональні обов’язки. Треба так попрацювати, щоб у січні не зупинити їхню роботу. Невизначена ситуація з каховською районною лікарнею. А взагалі в трьох районах вже немає посадових осіб, які б займалися цією передачею. В декількох громадах накопичились питання по бюджету цього року», – повідомив депутатам В.Брусенський.

Окрім цього, депутати схвалили рішення про присвоєння рангу голові Каховського району та його заступниці Людмилі Васильєвій. Визначили умови оплати їхньої праці і проголосували за штатну чисельність виконавчого апарату райради (15,5 одиниць).

Після розгляду всіх питань було оголошено про утворення фракції політичної сили ВО «Батьківщина» (голова Юлія Гаврилюк).

Того ж дня пройшли перші засідання депутатських комісій.