Чи оптимізуют музейні заклади Нової Каховки

Музейних працівників Нової Каховки попередили про зміну істотних умов праці з 2021 року. Вони пов’язані зі створенням нової мережі музейних установ об’єднаної територіальної громади. Це стосується музею історії міста, картинної галереї ім.А.Гавдзинського та літературно-меморіального музею Анатолія Бахути.

У деяких із цих закладів попередження про зміни умов праці пов’язують з ймовірним об’єднанням музейних установ міста. За словами працівників, така ідея вже обговорюється, хоча жодні відповідні документи ще не оприлюднювали. Також вони впевнені, що з нового року можуть залишитись без роботи.

Проте начальниця відділу культури і туризму Новокаховської міськради Наталія Зарудна таку інформацію спростовує.

— Намірів об’єднувати музеї і галерею в один заклад у нас нема. За останній час ми лише об’єднали дитячу і юнацьку бібліотеки, які давно функціонують фактично в одному приміщенні. Але всі ставки після об’єднання ми там зберегли, — розповіла вона.

За словами Наталії Зарудної, відділ культури і туризму, справді, попередив про зміну істотних умов праці з 2021 року, включаючи ймовірне звільнення.

— Проте звільняти нікого ми не плануємо. А це рішення необхідне для приведення у відповідність нашої мережі, — пояснила вона. — Справа в тому, що з відокремленням від Новокаховської міськради Таврійської ОТГ ми повинні передати цій громаді розташовані там 2 бібліотеки, філію нашої школи мистецтв і будинок культури. Водночас ми повинні завершити включення до нашої мережі закладів Козацького та Веселого. Приміром, у Козацькому є музей, приміщення якого нам уже передали. Але нам довелося самостійно робити там інвентаризацію, тепер потрібно оформити земельну ділянку. Також там не було жодного працівника, якого хочемо вводити до штату. Плануємо зробити в цьому музеї ремонт, щоб уже навесні він зміг повноцінно запрацювати.

Олег Батурін, Новий день