Чисті ріки починаються з Веселого

29 січня відбулося засідання координаційної ради, в якому взяли участь старости Веселого, Казацького, представники комунальних служб і підприємств міста, міської екологічної інспекції, Будинку дитячої творчості, радник міського голови Володимир Сироватка та приватний підприємець Михайло Павлівський.

Обговорювався план реалізації міжнародного проекту «Чисті ріки – чисті моря», в якому разом з екологами нашого міста беруть участь країни чорноморського басейну – Болгарія, Румунія, Молдова.

– В рамках проекту заплановано влаштувати демонстраційний майданчик як приклад новітніх технологій, спрямованих на захист довкілля та попередження забруднення Дніпра. Також буде придбано і встановлено подрібнювач гілок, компостне обладнання, преси для пластикових пляшок і садовий пилосос для листя, – поінформувала присутніх голова Новокаховської міської екологічної організації «Мама-86» Таїсія Козак і додала: в основному увага екологів буде спрямована на школярів і вчителів, які охоче відгукнулися на пропозицію про співпрацю та навіть надали свої поради щодо очищення зон відпочинку біля води.

Щодо комунальних служб Новокаховської ОТГ, то в місцях відпочинку вони могли б становити контейнери і для збирання пластику, який можна відправляти на вторинну переробку.

В цілому ж після палких обговорень і внесення пропозицій було вирішено організувати демонстраційну площадку в межах господарства Павлівських у Веселому. Тут разом з подрібнювачем гілок покажуть різні види компостування, а також діючий гуміреактор. Як зазначила Т.Козак, напрацювання екологів і досвід цього приватного підприємця не соромно продемонструвати не тільки вітчизняним колегам, а й іноземним.

Лариса Голубєва