Чистіші річки – чистіші моря

Таку назву має міжнародний проект, реалізацію якого ініціювала команда Новокаховської міської громадської екологічної організації «Мама-86-Нова Каховка».

Як повідомила керівник екологів Таїсія Козак, проект «Чистіші ріки – чистіші моря» націлений на зменшення засмічення річок і Чорного моря.

Проект Крокус – це загальна праця громадських організацій – партнерів проекту WiSDOM та Ecotox (Молдова), «Мама-86-Нова Каховка» (Україна), Oancea City Hall (Румунія) під керівництвом провідного партнера – фонду Earth Forever Foundation (Болгарія), які об’єдналися, щоб виробити інноваційні інструменти для швидкої оцінки річкового сміття та утилізації відходів, пропагувати методи сталого управління відходами, ділитися передовими практиками. Проект здійснюється за фінансової допомоги Європейського Союзу та вписується в загальну для всього Європейського Союзу мету щодо скорочення кількості сміття в морі, сприяє розвитку здорового і безпечного середовища в Чорноморському регіоні, поліпшенню санітарного стану рекреаційної зони берегової смуги Каховського водосховища та Дніпра.

Як пояснила Таїсія Федорівна, в рамках реалізації проекту на території Новокаховської міської ради буде проведена широка кампанія з підвищення обізнаності населення, щоб запобігти засміченню Дніпра та зменшити його обсяг. Громада буде залучатися до акцій з прибирання берегової смуги ріки. Заплановано придбання обладнання для пресування пластику, дроблення гілок, пилососу для збору листя, будівництво компостних приладів для органічних відходів. Актуальними будуть популяризація розробленого під час проекту мобільного додатку з виявлення місць стихійних звалищ в межах берегових смуг та обмін кращими практиками з партнерами з Болгарії, Румунії, Молдови.