“Crimea Is Ukraine” – Держдеп нагадав РФ, кому належить анексований півострів

На цьому тижні, чотири роки тому, Росія провела нелегітимний, сфабрикований “референдум” в Україні задля марної спроби легітимізувати свою анексію української території. Про це йдеться у спеціальній заяві Державного Департаменту США.

“Жителі Криму були змушені голосувати під контролем важко озброєних російських військ. Заява Росії про те, що українці зробили вільний вибір на цьому “референдумі”, ніколи не викликали довіри.

У своєму передвиборчому мітингу в Криму президент Путін повторював фальшиві претензії Росії на українську територію, чим знову визнав, що уряд Росії зневажає міжнародне право та територіальну цілісність суверенних націй.

Зважаючи на зауваження Путіна, важливо привернути увагу до нелегітимності постановочного “референдуму”, а також до тієї ціни, яку довелося заплатити мешканцям Криму через уряд Росії. Протягом останніх чотирьох років Росія почала кампанію примусу та насильства, орієнтованого на тих, хто виступає проти його спроби анексії. Російська окупаційна влада піддає кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично вмотивованим переслідуванням та постійним репресіям, а також методично придушує неурядові організації та незалежні засоби масової інформації.

Ми стоїмо пліч-о-пліч з тими сміливими людьми, які продовжують повідомляти про ці зловживання, і закликаємо Росію припинити свої спроби придушити основні свободи висловлювань, мирних зібрань та об’єднань, релігії чи віросповідання.

Ми підтверджуємо нашу прихильність суверенітету та територіальній цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Крим є частиною України, і наші санкції, пов’язані з Кримом, залишаться в силі, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні,” – йдеться у заяві.