Дармової води не буде

poliv1Відповідно до розпорядження міського голови №66-р від 11.03.16р., встановлено повний період поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та прибудинкової території з мережі міського водопроводу – з 1 квітня по 1 жовтня 2016 року.

За даними абонентської служби КП «Міський водоканал», у літній період значно збільшується споживання вологи, проте відповідного збільшення фінансових надходжень за реалізовану воду не спостерігається. Це пов’язано з тим, що частина власників приватного сектору, які не мають лічильників, збільшуючи споживання води, зокрема для поливу присадибних ділянок, сплачують не за фактичне її використання, а за середньою нормою. Недоотримання значних коштів не дає змоги водоканалу виконувати жорсткі зобов’язання з оплати електроенергії, податків, заробітної плати тощо.

У зв’язку з цим, з настанням весняно-польових робіт (з 1 квітня) абонентам приватного сектору, у яких відсутні лічильники обліку води, КП «Міський водоканал» проводить нарахування плати за полив згідно з Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України №190 від 27.06.2008 року, будівельними нормами і правилами та рішенням виконавчого комітету міської ради №279 від 26.08.14р.

Звертаємо увагу абонентів, які користуються прибудинковою територією багатоквартирних будинків для поливу особистих городів, що до складу діючого тарифу на утримання будинку та прибудинкової території не включено затрати на полив городів для особистого користування мешканців будинку. У даному випадку питна вода використовується безобліково та безоплатно.

КП «Міський водоканал» рекомендує жителям встановлювати прилади обліку і сплачувати лише за фактично спожиту холодну воду. Слід зазначити, що на полив (як на додатковий вид водокористування) пільги не розповсюджуються. У разі зміни благоустрою у присадибній ділянці (кількості мешканців, розміру поливної площі, площі теплиць тощо) споживачі зобов’язані у місячний термін з’явитися до водоканалу для звірки та перерахунку кількості спожитої води.

Адміністрація КП «Міський водоканал»