Де можна лежати «поліцейським»?

Вже так повелося, що у Новій Каховці з таким явищем, як «лежачі поліцейські», людям догодити важко. Одні звертаються з проханням облаштувати їх, а інші, переважно водії, — зі скаргами.

Та попри чиєсь невдоволення «шалька» терезів схиляється на сторону безпеки дітей. Так, цієї осені «лежачі поліцейські» з’явилися в Основі, біля школи №6; біля Дніпрянської ЗОШ; на вулиці Дружби та ін.

Під час останньої сесії депутат Валентина Дунда з «Укропу» звернулась з проханням «вкласти» «поліцейських» і на Дніпровському, мовляв, люди звертаються, причому давно. Однак начальник КП «ШЕУ» Анатолій Гуртовий пояснив: встановлення таких засобів примусового зниження швидкості регламентується нормативним документом ДСТУ 4123:2006. Згідно прописаного у ньому порядку «лежачі поліцейські» можна встановлювати біля дитячих та навчальних закладів, зон масового відпочинку, перед нерегульованими пішохідними переходами, розташованими поза межами перехресть, в місцях інтенсивного руху транспортних засобів у житлових зонах та прилеглих до дороги територіях.

На Дніпровському проспекті це не передбачено. «Вся наша біда в тому, що водії не виконують правила дорожнього руху, — пояснив Анатолій Павлович. — Візьміть вулицю Індустріальну. Там щомісяця по два-три ДТП. Зараз навіть на червоне світло летять без найменших докорів совісті. Одними «поліцейськими» проблему не вирішити, які, до речі, деякі «шумахери» долають зі швидкістю 90 км на годину. Рішення про встановлення такого обмеження ухвалює виконком, потім йде погодження з інспекцією. Словом — це не забаганка, а серйозна річ. Ставити там, де хочу, не можна. Пора вже це зрозуміти».

Як додав мер Володимир Коваленко, сьогодні є нагальна потреба у таких «поліцейських» на вулицях Довженка та Букіна. За його словами, багато діток вранці, які прямують зі старої частини міста до восьмої та десятої школи, а з «Соколу» — до першої та другої, не можуть перейти дорогу. Водії не хочуть пропускати малих навіть на пішохідних переходах, й існує реальний ризик для їхньої безпеки.