Де здорова родина – там здорове суспільство

img_1232

Минулого тижня, 29 листопада, в міськвиконкомі відбулась робоча зустріч міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка та радника міського голови Юрія Кобцова з головою правління Херсонського обласного благодійного фонду «Мій дім» Юрієм Маринчаком та єпископом, пастором Церкви Різдва Христова Сергієм Вознюком. Зустріч була присвячена питанням соціальної роботи з найбільш незахищеними верствами населення, такими як діти-сироти, діти-інваліди та родини, які опинились в складних життєвих обставинах.

«Одна з головних цінностей нашого суспільства – це родина. Звідки з’являються наркомани, грабіжники, маніяки? З родини! Якщо ми в родину, як в корінь, направимо свої зусилля, то ми оздоровимо ціле суспільство», – вважає Юрій Маринчак. На підтвердження своїх слів він навів вражаючу статистику, яка стверджує, що після виходу з інтернатних установ, кожна друга дитина скоює злочин, кожна п’ята стає безхатченком, кожна сьома – здійснює спробу самогубства і лише 1% дітей сиріт здобуває вищу освіту.

БФ «Мій дім» існує з 2002 року і на сьогоднішній день активно співпрацює з державними соціальними закладами, має кваліфікованих спеціалістів та підтримку спонсорів. Фондом реалізується кілька крупних програм. Серед них: влаштування дітей в родину; підтримка і супровід дітей, яких взяли в родину; підтримка родин, які опинились в складних життєвих обставинах; Центр соціальної адаптації випускників інтернатів; проект наставництва для дітей-сиріт; навчально-тренінгова діяльність та інші.

Як зазначив Юрій Маринчак, сьогодні фонд вирішив поділитись цими проектами та досвідом в їх реалізації з усією областю і Новокаховською міськрадою, зокрема. Церква Різдва Христова першою в Новій Каховці висловила готовність до співпраці: «У нас є людський ресурс, бажання і готовність церкви працювати за цими напрямками роботи, тим більше, що в цій сфері ми маємо великий досвід, кваліфікованих спеціалістів і потенційних волонтерів, а не шукачів заробітку», – підкреслив єпископ Сергій Вознюк.

Слід зазначити, що в рамках першої робочої зустріч досягнуто згоди, щодо необхідності поглиблення співпраці в цьому напрямку з метою вирішення проблем сирітства в Новій Каховці. Адже, як зазначив міський голова, на сьогоднішній день в місті є дуже багато дітей та родин, яким потрібна допомога для побудови власної здорової та щасливої долі. В найближчому майбутньому спеціалістами фонду заплановано провести зустрічі з державними, громадськими та релігійними організаціями міста, які в подальшому могли б бути учасниками та волонтерами цих проектів.