Деканоїдзе розповіла про повний “карт-бланш” для нових поліцейських-омбудсменів

Поліція-ГоловнаНові поліцейські-омбудсмени отримали повний “карт-бланш” від голови Нацполіції України Хартії Деканоїдзе. Про це вона сказала 3 серпня під час зустрічі, присвяченій шляхам впровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення прав людини в поліцейській діяльності, передає департамент комунікації Нацполіції, передає Expres.ua.

“Мої двері для них завжди відкриті. У них є від мене повний “карт-бланш” у роботі”, – сказала Деканоїдзе.

Вона впевнена: головне, щоб нові поліцейські-омбудсмени добре розуміли потреби людей. За її словами, для цього потрібно багато вчитися і працювати над собою. Тому для нових поліцейських планують проводити тренінги. Вона зазначила, що в роботі поліцейських могли бути помилки, відомство працює над їх виправленням. А для вирішення проблем поліцейські омбудсмени будуть мати необхідні повноваження і будуть незалежними від керівників територіальних підрозділів поліції, повідомила Деканоїдзе.

Також на зустрічі керівники нещодавно створеного Управління забезпечення прав людини (УОПЛ) Нацполіції України представили основні напрямки розвитку служби. Крім того, були озвучені перспективи формування “Дорожньої карти”, яка передбачає досягнення європейських стандартів захисту прав людини безпосередньо в поліції.

Заступник голови Нацполіції України Костянтин Бушуєв зазначив, що у відомстві пріоритетом визначено формування інституту уповноваженого з прав людини з числа молодих людей, не заангажованих досвідом роботи у міліцейській структурі.

“Для нас є важливим виховання носіїв нової філософії функціонування поліції”, – сказав Бушуєв.

Для підготовки фахівців в Нацполіції планують провести масштабні тренінги для працівників УОПЛ. Пізніше вони в якості тренерів будуть проводити заняття в сфері забезпечення прав людини з особовим складом територіальних підрозділів поліції.

Під час зустрічі представники Нацполіції домовилися з членами громадських організацій про обмін інформацією про виявлені випадки порушень прав людини, а також про причини цих порушень та вжиті превентивні заходи.