Демократія на “відмінно”

У Новій Каховці проходить Європейський тиждень місцевої демократії.  Оскільки   він має на меті  розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо вирішення тих чи інших важливих питань місцевого значення, в ці дні у стінах вищих та загальноосвітніх навчальних закладів  відбуваються зустрічі з представниками міської влади, депутатами.

Так, сьогодні, 19 жовтня, поспілкуватися зі студентами та викладачами до політехнічного коледжу та приладобудівного технікуму завітав міський голова Володимир Коваленко.

Доступно й зрозуміло мер розповів   присутнім  про систему європейського самоврядування, устрій місцевих рад, формування його бюджету. Мова йшла про ьагато актуальних і важливих питань. Наприклад, про стандарти освіти, медицини, податкової системи.

 Володимир Іванович наголосив: участь молоді  у місцевих справах є  важливим чинником життєздатності демократії в цілому, і  в нашому місті зокрема. Він закликав молодь прагнути до знань і гарно навчатися, слідувати усім правилам та нормам, прийнятим в сучасному демократичному суспільстві.

Окрім бесід стосовно життєдіяльності країни й міста, міський  голова зі справжньою батьківською турботою радив кожному студентові бути небайдужим, розумним, вести здоровий спосіб життя, мати активну громадянську позицію й дбати про свою Батьківщину.

Після  спілкування,  мер  залюбки відповів на питання студентів. Найбільш актуальним виявились ті, що  пов’язані  з працевлаштуванням. І це не дивно, оскільки  студентів хвилює те,  куди вони підуть зі стін альма-матер. Вони  отримали аргументовану та вичерпну інформацію проте як вирішується дане питання у місті, а ще з уст керівників навчальних закладів  – Людмили Лози та Лариси Глазунової – почули запевнення: у випускників цих вишів проблем з подальшим працевлаштуванням немає. Також Людмила Тимофіївна зазначила, що деякі студенти політехнічного коледжу  починають заробляти кошти вже під час практики, оскільки деякі підприємства сплачують за це майбутнім фахівцям мінімальну заробітну платню. Також молодь цікавили питання, пов’язані з благоустроєм міста – реконструкція альтанок у парковій зоні, облаштування алея закоханих і т. п. На що мер запевнив: усі ці роботи    заплановані і будуть виконані у поставлений термін, згідно з планом реконструкції, розрахованим на найближчі кілька років.

Під завісу зустрічі у політехнічному коледжі студенти здивували  свого гостя приємним сюрпризом: привітанням з днем народженням, який нещодавно святкував В. Коваленко. Діти подарували меру спеціальний календар зі світлинами яскравих подій  коледжу та заспівали для нього українську пісню.

Довідково. Відповідно до Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27.09.2007 року офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року під час проведення у Валенсії (Іспанія) 15-ї сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління.

Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні.