День Соборності – нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності

Ідея єдності українських земель – соборності України – сягає у глибину віків та бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків практичним втіленням ідеї соборності займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.

Традиції українського народу та історія української культури ще, на жаль, мало відомі в Україні. І тому, вчителі мають обов’язок проводити виховні заходи в школах, аби активно поширювати правду про минуле України.

Так в ЗОШ №7 (директор Л. Грішагіна) з нагоди відзначення Дня Соборності України організовано та проведено низку  заходів:

– тематична виставка в шкільній бібліотеці «Моя Україна – вільна держава»;

– виховні години «Моя суверена Україна», «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг»  відбулися в 1 – 11 класах, в ході яких  учні ознайомилися з цією знаменною датою;

– виховний захід «День Соборності України – символ національного єднання українського народу» провели педагог-організатор Копил Н.М. та заступник директора з виховної роботи Блинда В. Б.

Під час останнього діти розповідали вірші та вшанували пам’ять загиблих  в АТО хвилиною мовчання.  Школярі  поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої у навчальному закладі на знак вшанування пам’яті випускника школи Олега Гребінського, який загинув на сході, захищаючи Україну.

Учні школи впевнені в бажанні будувати українську державу в рівноправній єдності всіх громадян, незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.