День української писемності і мови в десятій школі

dsc01851

Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.

9 листопада, відповідно до Постанови Президента Леоніда Кучми від 1997 року, встановлено в Україні День української писемності і мови. Для відзначення цього свята учителі української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Новокаховської міської ради провели ряд заходів. У цей день учні школи подивилися ряд відео презентацій, присвячених розвитку писемності в Україні, дізналися багато нового про Нестора Літописця, ченців  Кирила і Мефодія, першодрукаря Івана Федорова. Учні 10-го й 11-го класів узяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності «Україна на зламі тисячоліть».

dsc01842

У цей день традиційно стартував Міжнародний конкурс Знавців української мови імені Петра Яцика, у першому етапі якого взяли участь 82 учня школи. Бібліотекарями ЗОШ № 10 було проведено різної форми заходи, а саме: літературний конкурс «Докажи словечко», ігрові перерви «Хто швидше прочитає скоромовку», години потіхи «Україна сміється», літературний сундучок «Склади слова із слова», виразні читання «Якого кольору слова», ігрова скринька «склади слово», запис виступу на радіо, урок спілкування «Чистіше від сльози, хай буде мова!», хвилинки-перепочинки «Прислів’я, приказки, лічилки».

Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж у нашому суспільстві зростав, вона міцніла й розвивалася на рідних теренах. Упевнені, що українська мова й надалі служитиме єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, об’єднуватиме український народ.

Тож бажаємо Вам зберегти й утвердити українську мову, виплекану нашими пращурами,адже вона створює індивідуальне обличчя країни і нації. Нехай материнське слово буде для всіх оберегом і духовним джерелом життя.

Вчителі української мови та літератури ЗОШ № 10.