Депутати місцевих рад можуть втратити свої посади в комунальних підприємствах та бюджетних установах?

Верховна Рада України вже незабаром розгляне законопроект Олександра Співаковського про «конфлікт інтересів». Про це розповів «Українському Півдню» сам народний депутат.

Тож багатьом  депутатам міських рад доведеться вирішувати, або залишитись депутатом, або очільником комунального підприємства чи бюджетної установи.  Бо це означає, що  вони безпосередньо підпорядковуються міському голові, нехтуючи своїми зобов’язаннями перед виборцями.

Нагадаємо, що з середини минулого року проект Закону про «конфлікт інтересів» ходить владними кабінетами. Ним передбачається, що депутати різних рівнів не можуть обіймати керівні посади на комунальних підприємств цих територіальних громад.

Нарешті голова Комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв підтвердив, що документ включений у пакет антикорупційних законів.

«Що зміниться після його прийняття? Багато чого. Депутати-сумісники повинні будуть обирати: або працювати у місцевих радах, або очолювати комунальні підприємства. І голосування покаже, чи зацікавлені народні депутати у тому, аби запобігти корупції на місцях», – прокоментував народний депутат України від Херсонщини Олександр Співаковський.

Автор законопроекту сподівається, що документ попаде в сесійний зал Парламенту найближчим часом.