Депутати одягли рожеві стрічки, аби привернути увагу до проблеми діагностування та лікування раку молочної залози

депутатиУ жовтні світова спільнота традиційно привертає увагу суспільства до раку молочної залози. Третій рік поспіль народні депутати України, МФО “Рівні можливості” і фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї” проводять акцію “Рожевий жовтень”. Сьогодні парламентарі одягнули рожеві стрічки та закликали жінок звертатися до лікарів для профілактики захворювання. Окрім того депутати звернулися до уряду з вимогою збільшити фінансування на діагностику раку молочної залози, профілактику і закупку мамографів.

Народний депутат України Ірина Геращенко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написала: “Вже третій рік поспіль МФО” Рівні можливості” разом з Фондом “Здоров’я жінки і планування сім’ї” проводимо у ВР акцію “Рожевий жовтень”. Це всесвітня традиція – в жовтні привертати увагу суспільства до однієї з найстрашніших хвороб: раку молочної залози. Україна, на жаль, входить до першої десятки світу за кількістю хворих на цю страшну хворобу. Щороку рак молочної залози діагностують в 16,5 тисяч українських жінок. На жаль, часто – вже на останніх стадіях, коли лікування ускладнено. В світі після виявлення хвороби і вчасного лікування 85% жінок повертаються до повноцінного життя. В Україні – тільки 50%. За останні 20 років кількість захворювань виросла в 2,8 разів. Тому сьогодні ми звернулися до уряду з вимогою збільшити фінансування на діагностику цього захворювання, профілактику і закупку мамографів. І звернулися до жінок – не забувайте, дорогі українки, про себе. Знаходьте час на себе, проходьте вчасно медогляд! Ми потрібні нашим родинам здорові. До речі, два роки тому ми з МФО “Рівні можливості” зібрали кошти на ремонт обладнання для черкаської онкологічної лікарні, а Марія Матіос купила операційне обладнання для Чернівецької онкологічної лікарні. Зараз ми працюємо над важливим проектом- організацією мобільних медичних оглядів на пересувних мамографах для жительок сільської місцевості. Хочемо залучити до цього неурядові фонди і організації і вірю – реалізуємо цей важливий для українських жінок, що мешкають у селі, проект. А від уряду доб’ємося збільшення відповідних програм в бюджеті наступного року.”

Розповіла про важливість раннього діагностування раку і народний депутат Світлана Заліщук. Зокрема, на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook парламентарка написала: “Особисте. 5 років тому моя дорога мамочка померла від раку. Знайшли хворобу дуже пізно. Нічого не можна було зробити. Така якась звичка у покоління наших мам і бабусь, що все вони здатні витримати, а лікарі – то для слабаків, і ходити до них не варто. Сьогодні цю рожеву стрічку як символ міжнародного дня боротьби з раком молочної залози я вдягаю зі сподіванням, що наші українські жінки побачать це по ТБ, почитають десь в газеті, і може, хтось вирішить таки сходити до лікаря. У європейських країнах саме завдяки ранній діагностиці й постійних медичних перевірок вдається попередити понад 50% смертей від раку. В Україні за останні 25 років тенденція на це захворювання постійно зростає. Проста кампанія з привернення уваги до проблеми може комусь врятувати життя. Дякую Маші Іоновій, яка порушила тему в парламенті.”