Депутати проголосували за заборону приватизації меліоративних систем України

Kanal

Сьогодні Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону №1128 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо заборони приватизації об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель, на яких ці об’єкти розташовані. За дане рішення проголосували 250 нардепів.

Ініціатором законопроекту виступили нардепи від “Блоку Петра Порошенка” Андрій Гордєєв, Іван Вінник, Олександр Співаковський та Сергій Хлань, які пройшли до парламенту по херсонських мажоритарних округах.

У пояснювальній записці до законопроекту пропонується розширити перелік земель та земельних ділянок, які не можуть передаватись у приватну власність.

До останніх пропонується віднести: землі під об’єктами інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських і міжгосподарських меліоративних систем, які перебувають у комунальній власності; землі під відповідними об’єктами загальнодержавних і міжгосподарських меліоративних систем, що перебувають у державній власності.

Крім того, в законі України “Про приватизацію державного майна” в перелік об’єктів загальнодержавного значення, які не підлягають приватизації, пропонується включити, в тому числі і “об’єкти інженерної інфраструктури загальнодержавних, міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, а також землі державної та комунальної власності, на яких ці об’єкти розташовані”.

Згідно з пояснювальною запискою, метою проекту є сприяння відновленню та розвитку меліоративних систем в Україні, забезпечення неможливості приватизації їх інфраструктури та земельних ділянок під об’єктами меліоративних систем.