Депутатська інспекція використання бюджетних коштів на Таврійському водоканалі

13 червня у Таврійску відбулася виїзна робоча нарада таврійської міської ради. Її ініціатором став міський голова Таврійська Микола Різак, який запросив депутатів ради на територію комунального підприємства «Таврійський водоканал». Також на цю зустріч Микола Різак запросив міського голову Нової Каховки Володимира Коваленка, секретаря Новокаховської міської ради Олександра Лук’яненка, начальника оргвідділу ради Романа Пашкевича, помічника народного депутата України Івана Вінника Валерія Брусенського.

Перед початком зустрічі Володимир Коваленко та Олександр Лук’яненко привітали з днем народження депутата Новокаховської міської ради від партії Опозиційний блок, начальника абонентського відділу водоканала Ларису Скребовську.

Основним змістом наради був своєрідний звіт керівника водоканалу Віктора Пономаренка про те, як впродовж 2015-2017 років підприємство використало бюджетні кошти, які були виділені міською радою на розвиток підприємства. А кошти були немалі! Всього на підприємстві було освоєно 1 млн. 854 тис. грн. З них за державною субвенцією, яку місто отримало завдяки допомозі народного депутата України Івана Вінника, у 2016 році надійшло 959,5 тис. грн. та з міського бюджету Таврійська було виділено загалом понад 800 тис. грн.

Ці кошти були витрачені на відновлення та ремонти обладнання КНС (оформлення технічної документації, відновлення роботи вантажопідйомних пристроїв, ремонт покрівель,заміну старих насосів), вирішення питань з водопостачанням у селищі Плодовому (заміна насосів на артезіанських свердловинах, їх диспетчиризація) та на радикальне оновлення системи водопідйому та встановлення сучасної контролюючої апаратури, яка надала змогу зекономити біля 40% електроенергії, яка використовувалася на підприємстві.

Депутатам міськради та гостям був продемонстрований диспетчерський пункт підприємства, з якого в автоматичному режимі відбувається контроль та керування роботою водопідйомних станцій. Систему автоматики було встановлено фахівцями з Кропивницього, які впродовж року навчають спеціалістів водоканалу та контролюють їх роботу. На сьогодні таврійський  водоканал по ступеню автоматизації всіх технологічних процесів є одним з найсучасніших в області.

Ще однією окрасою підприємства став абонентський відділ, в обладнання якого було вкладено 134 тис. грн. В ньому встановлено кондиціонер, передбачено приміщення для очікування відвідувачів. Тобто, зроблено все, щоб абоненти зі зручностями розраховувалися за надані їм послуги. Завершуючи зустріч на водоканалі, Микола Різак відмітив, що завдяки вжитим заходам з реконструкції вдається тримати вартість послуги з водопостачання на рівні 4 грн. 67 коп. за 1 кубометр води. Хоча за час, що пройшов з встановлення цього тарифу, вартість електрики збільшилась з 1,53 грн. за кіловат-годину до 2,3, або на 57%.

Другою частиною зустрічі був огляд техніки всіх комунальних підприємств міста Таврійська. На лінійці на дворі водоканалу стояли чистенькі та свіжопофарбовані спеціальні автомобілі, трактори, самохідні тракторні шасі, які на сьогодні в повному обсязі задовольняють потреби комунальників при виконанні робіт з утримання та проведення ремонтів інженерних мереж міста та будинків житлового фонду. Останньою купівлею комунальників стала автовишка, яка надала змогу комунальникам самотужки без сторонньої допомоги доглядати за більш ніж 1000 вуличних ламп. Володимир Коваленко розділив радість свого таврійського колеги від цієї покупки та особисто випробував вишку у роботі.

Підводячи підсумки побаченого, Володимир Коваленко висловив слова щирой подяки Миколі Різаку за його особисту роботу з виконання основного призначення влади: служіння своїм виборцям, задоволення їх потреб та створення для них сприятливих умов життя. Хоч в той частині, яка залежить від місцевої влади. Також Володимир Коваленко подякував всім керівникам виконкому та комунальних підприємств міста Таврійська за їх працю, яка спрямована на благо територіальній громаді міста.

Також Володимир Коваленко разом з Миколою Різаком оглянули приміщення музею історії міста Таврійськ, який створюється за рішенням Таврійської міської ради і відкриття якого заплановано у вересні цього року перед святкуванням Дня міста.

Нагадаємо, що на початку літа подібні огляди комунальної техніки у Таврійську проводяться щорічно. І турбота мера про покращення стану та розширення переліку спеціальної техніки для потреб комунальних підприємств стала вже доброю традицією у місті. А від цього у виграші всі мешканці і місто в цілому.

Віктор Васильєв